Adsenseden Site Onay Almanın Püf Noktaları

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
517
Tepkime puanı
168
Puanları
43
Konum
izmir
Google Adsense Onay Alma koşulları üzerine artık güncel bir makale yazmak gerekiyor diye düşünerek sizi bilgilendirmeyi hedefliyorum. Bu makalede Google Adsense Onay Alma şartlarını anlatacağım. Adsense onayı nasıl alınır? Onay sürecinden önce ne yapmalısınız? İnternet siteniz onay almaya hazır hale geldi mi? Buyurun şimdi detaylara geçelim.

Google Adsense Güncellemesi (Şubat 2019)

Detaylardan önce sizi bilgilendirmek istediğim bir konu var. Google Adsense Reklam Politikaları geçtiğimiz ay güncellendi. Güncelleme öncesinde aktif olan adsense hesapları ile direk reklam kodlarını onay almamış bir İnternet sitesine eklediğinizde reklamlar gözüküyordu.

Geçtiğimiz ay yapılan Şubat 2019 güncellemesinde bundan sonra Google Adsense hesabınız olsa bile, yeni bir İnternet sitesine reklam eklemek için mevcut Adsense hesabınız üzerinden site ekleme işlemi yaparak sitenizi onaylatmak zorundasınız. Artık onaylanmış Adsense hesabınız olsa bile siteniz onay sürecinden geçecektir.

# Google Adsense Onay Alma Koşulları

[list type=decimal]
[*]Kaliteli İçerik: Konu ne olursa olsun tamamen kendi cümlelerinizden oluşan, okuyan kişiyi bilgilendirecek ve ona katkı ağlayacak, imla ve yazım hatalarından arınmış, orijinal içerikler üretip paylaşmalısınız.
[*]İçerik ayısı: AdSense yardım forumlarında bu konu ile ilgili sorulan bir soruya AdSense ekibinden bir yetkili “başvurmadan önce en az 25-30 kaliteli içeriğiniz olmalı” cevabını vermiş.
[*]Blog Tasarımı: Blog temanızın responsive, sade, gereksiz eklentilerden arınmış bir tema olmasına dikkat edin. İnanlar blogunuzda zorlanmadan gezinebilmeli, içeriğe kolayca ulaşabilmeli.
[*]Site Hızı: Google son yıllarda hız konusuna fena halde takmış durumda. Gerek masaüstü, gerek mobil cihazlarda sitelerin hızlı açılmasını istiyor. Başvuru yapmadan önce blogunuzun yüklenmesini yavaşlatan öğeleri aldırmanızda fayda var.
[*]Domain: AdSense onayı almanız için elbette bir domaine ihtiyacınız yok. Örneğin Blog Hocam blogspot domainini kullanmaya devam etmesine rağmen AdSense onayını çok kısa sürede aldı. Fakat kendi domaini olan sitelerin spamden uzak, kaliteli olma ihtimalleri yüksek olduğu içi AdSense başvurunuzun kabul edilmesinde avantaj sağlayabilir.
[*]Gerekli Sayfalar: Bir sitenin kaliteli, ciddi ve profesyonel olduğunun göstergelerinden biri de bazı önemli sayfalara sahip olması. Başvuru yapmadan önce gizlilik politikası, hakkında ve iletişim sayfalarını oluşturmanız gerekmektedir.
[*]Diğer Reklamlar: Eğer başka reklam ağlarına üye iseniz ve onların reklamlarını sitenize eklediyseniz başvuru yapmadan önce onları kaldırmanız iyi olur. Özellikle affiliate ve PPC ağlarına ait banner reklamları kaldırmanızı öneririm.
[/list]
 
Geri
Üst Alt