5 Değerli Web Geliştirme Kaynağı

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

samet

Kayitli Üye
Katılım
23 Ara 2018
Mesajlar
52
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
1020
Web tasarımı ve gelişme sürekli gelişen bir alandır ve bu değişim, güvenebileceğiniz araçlara ve kaynaklara ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir.

webkaynak.jpg
Hem müşteriye hem de son kullanıcıya uygun şekilde hizmet veren web sitelerini oluşturmak ve sürdürmek karmaşık bir çaba olabilir. Bu nedenle, bir projenin kurulmasında ve yürütülmesinde size yardımcı olacak hazır bir web geliştirme araçları altyapısına sahip olmak istersiniz. İşte en temel beş web geliştirme ve arama motoru optimizasyonu: kullanmanız gereken kaynaklar.

Google Analytics

Bir web sitesinin temel amacı, bir şirketin internette varlığını duyurması için gereken tüm bilgilerin bir deposu olan dijital bir vitrin görevi görmektir. Sitenin potansiyel müşteriler oluşturmak, farkındalığı artırmak veya ürün satmak istemesi, temel amacı ziyaretçilerin web sitenize ulaşmasını sağlamaktır. Google Analytics web sitenizi kimin ziyaret ettiği, oraya vardıklarında ne yaptıkları ve ilk olarak siteyle nasıl bağlantı kurdukları hakkında size eşsiz bir fikir veriyor.

Bu güçlü veri yönetimi ve dijital pazarlama sayesinde, web sitesinin bir bütün olarak ve tek tek sayfalar için hemen çıkma oranı, kullanıcıların sitenin alanlarında ne kadar zaman geçirme eğiliminde olduğu ve kullanıcıların geçirdiği yol gibi önemli bilgilere kolayca erişilebiliraracı. Google Analytics, hangi sayfaların ziyaretçilerle uyumlu olduğunu, kullanıcılara hangi yönlendirici bağlantıları getirdiğini ve günün hangi saatlerinde en yüksek trafikle sonuçlandığını bilmenizi sağlar. Tüm bunlara sezgisel ve temiz bir kullanıcı arayüzü ile erişilebilir.

En iyi bölüm, Google Analytics’in standart sürüm için ücretsiz olması ve web sitenizin verilerinin düzenli ve güncel olmasını sağlamak için Google’ın devasa bulut altyapısına erişebilmenizdir. Google Analytics, sitenizin ve işinizin her yönü hakkında akıllı ve bilinçli kararlar almanıza olanak sağlar.

Google Yazı Tipleri

Bir web sitesinin nasıl göründüğü ve nasıl hissettiği, kullanıcıların ne kadar iyi yanıt vereceği ve onunla ilgilendiği için çok önemlidir. İnsanlar sitenizi okuduğunda, deneyimin hemen bilgilendirici ve keyifli olmasını istersiniz. Hiçbir yerde bu yazı tipi seçiminden daha açık değildir. Google Yazı Tipleri web siteniz için mükemmel fontları seçmenize izin veren 916 ücretsiz lisanslı font kütüphanesidir.

Etkileşimli web dizini sayesinde, bu geniş kütüphaneyi sıralamak ve taramak basit ve zahmetsizdir. Google Fonts'un herhangi bir web projesine entegre edilmesi kolaydır. 135'ten fazla dilde kullanılabilme özelliğiyle, web sitenizin tipografisini düzenlemek ve kolaylaştırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Google Arama Konsolu

Web sitenizin arama sonuçlarında nasıl bir performans sergilediğini ve web geliştirme dünyasının değişen dünyasına adapte etmeniz gereken araçlara erişebilmeniz önemlidir. Neyse ki, bu hedeflere ulaşmak için mükemmel, ücretsiz bir kaynak var. Google Arama KonsoluEskiden Google Web Yöneticisi Araçları olarak bilinen, geliştiricilere bir web sitesinin her yönünü izleme gücü verir.

Google Arama Konsolu, web sitenizin her bölümünü kolayca dizine eklemenizi, tarama hataları gibi kapsama sorunlarını kontrol etmenizi ve arama sonuçlarını etkilemekten endişe etmeden siteyi korumanızı sağlar. Google Arama Konsolu, olası güvenlik sorunlarından ve sayfalarınızın veya sitenizin elle yapılan bir eylemle vurulup vurulmadığını, Google’ın spam veya şüpheli davranışı olduğundan şüphelendikleri sitelerin arama sıralamasını cezalandırma yöntemi olduğunu da gösterir. Ayrıca, sitenizin bir mobil cihazda nasıl performans gösterdiğini değerlendirmeyi de sağlar, böylece kullanıcıların hangi cihazı kullandıklarına bakmaksızın iyi bir deneyime sahip olduklarından emin olabilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi

Sitenizin ne kadar etkili olduğunu ve ziyaretçilerin ne yaptığını bilmek isteyeceksiniz, bu nedenle pazarlama etiketleri oluşturmak ve pikselleri izlemek çok önemlidir. Google Etiket Yöneticisi'ne teşekkürler, mevcut ve gelecekteki tüm etiketlerinizi erişilebilir bir yerde kolayca uygulayabilir ve yönetebilirsiniz. Etiket Yöneticisi, sitenizin etkinliğini ve kullanıcılarınızın eylemlerini, izleyicilerin bir sitenin kodunu doğrudan değiştirmelerine gerek kalmadan başka türlü olacağından çok daha kolay bir şekilde izlemeyi ve analiz etmesini sağlar. Ve hepsinden önemlisi, ücretsiz.

Lorem Ipsum Jeneratör

Bir sitenin düzeni, sorunsuz bir son kullanıcı deneyimi oluşturmak için kritik öneme sahiptir. Özellikle, gelecekteki metnin nasıl görüneceğini bilmek, çekici ve doğru alanlara dikkat çeken web sayfaları tasarlamanızı sağlar. Bir Lorem ipsum üreteciSonunda sayfayı dolduracak içeriği oluştururken bir sayfanın nasıl yapılandırılacağını görmek için hızlı ve kolay bir şekilde sahte metni yerleştirmenize olanak tanır. Bu, web sayfaları oluştururken uzun vadede zamandan ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.

Web Tasarım ve Geliştirme Daha Kolay

Bir web sitesi tasarlamak ve daha sonra onu güzelleştirmek basit bir iş değildir. Nasıl göründüğü, nasıl yürüdüğü, nasıl olduğu ve insanların nasıl etkileşime gireceği ile ilgili çok fazla çalışma yapılması gerekiyor. Süreci daha yumuşak ve daha akıcı hale getirmek için mümkün olduğunca çok web geliştirme kaynağı isteyeceksiniz. Yukarıda bahsedilen araçların hepsi, sizin başarmanıza izin verdiklerinde güçlü fakat ücretsizdir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt