Soru Yaptıgım temeda sorunlar var yardım gerekiyor

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

Smf Smf yardim
dediginiz kodları ekledim ama ilk resim çıkmıyoredit : hocam kodlama yapınızı biraz kurcalayınca çözdüm

ama bu arkadaşlar temayı ilk kurdugumuzdaki gerekli resim yolları girilmedigi için html hatası verdigini söylüyor

aşagıdaki yazdıgını okuyunuz


tükçe :
kullanıcı bir resim seçmediyse html doğrulama hataları alırsınız.

Html İMG etiketini kullanmadan önce görüntünün var olup olmadığını (şu anda) kontrol etmiyorsunuz... bu, html'nin doğrulanamadığı anlamına gelir, çünkü src = "" geçerli html değildir.

Bu nedenle, yapmanız gereken, $settings['slayt_adres'] değerinin olup olmadığını kontrol eden (örneğin) bir koşul eklemek ve yalnızca bu koşul doğruysa img etiketini çağırmaktır... veya false ise bir yer tutucu görüntüleyebilir. Kullandığınız tam mantık size kalmış... ancak geçerli kodun kontrolü yoktur ve bu nedenle kullanıcının o alan için girişi olmadığında doğrulama başarısız olur.
you get html validation errors if the user has not chosen an image.

You (currently) do not check to see if the image exists before using the html IMG tag... which means the HTML fails to validate, because src="" is not valid html.

So, what you need to do is add a conditional that checks (for example) if $settings['slayt_adres'] has a value and only call the img tag if that condition is true... or maybe display a placeholder if false. The exact logic that you use is up to you... but the current code has no check and therefore fails validation when the user has no entry for that field.
 
Son düzenleme:
agzıma geleni dedim hocam vallahi yıldırdılar ufacık şeylere takılıyorlar neymiş kullanıcı resim adresi girmez ise html hatası veriyormuş xenforo destek sitelerinde paylaşılan temalar alayı html hatası veriyor çok sıkıyorlar çok bence bu zihniyetle geliştirici bulamazlar

zaten sizin temalarınızda olmasa smf de tema olmazdı onların paylaştıkları temaların hepsi aynı sadece 2 arayüz ile oynayıp paylaşıyorlar böyle tema olmaz xenforo bunu örnek almaları lazım resmi sitedeki temaların hep basit sadece sizlerinki orayı kurtarıyor gerisinin alayı beş para etmez şahsi düşüncem bu hocam

orhan beyin paylaşımındaki slayt göstergesini uyarladım dediklerinin tamamını yaptım bakalım ne olacak bu sondu birdaha göndermiyecegim onaya filan
burada paylaşacagım temayı gen.tr de paylaşacagım bunlara bu yakışıyor kullanıcı resim girmez ise html hatası verirmiş mantıga bak bea gelde çıldırma

hepside alışmış aynı tekrar ailemiz var bizim buradan kazancımız yok vs zaten biliyoruz bedava oldugunu hobi olsun diye zaten uğraşıyoruz :)
 
Son düzenleme:
Merhaba bu kadar kafaya takmayın onlara verilmiş bir kalıp üzere çalışıyorlar bu sayede hatalarınızı görmüş oluyoruz .
 
Merhaba bu kadar kafaya takmayın onlara verilmiş bir kalıp üzere çalışıyorlar bu sayede hatalarınızı görmüş oluyoruz .


önemsenecek birşey olsa tamam diyecegim :) en son aşagıdakileri ekledim durmadan birşey cıkartıyorlar her gönderimde yeni bir istekleri oluyor yordular beni

birde temama basit diyorlar profilde yagmur yagma yaptım kaldır diyorlar ayarlardan açılıp kapanan şeye kaldır diyorlar bende dedimki sizene kullanıcılara kalmış bu kaldırmıyorum benim hoşuma gidiyor koydum sişzene bundan

Kod:
$txt['avataryeni'] = 'avatar picture';
$txt['mobilortareklam'] = 'mobile medium advertising space';
$txt['mobilreklamalt'] = 'mobile bottom side advertising space';
$txt['solreklamalanı'] = 'right side advertising area';
$txt['sagreklamalanı'] = 'left side advertising area';
 
Bunlarin istekleri bitmez ben birakiyorum duzenlemeyi


 • Invalid HTML errors:
  • Upon installation there are two HTML errors, no settings configured, vanilla setup.
  • Mood options in the profile contain more errors due to bad closure or using improper tags. In any case this should be changed, check below for more info about the Mood option.
  • In the Settings page you are using deprecated tags.
  • Advertisement and other image settings do not check if the image is set, which causes the images to have an invalid src. In reality, you don't need a setting to enable these images, you just need to check if the image url is set.
 • Hardcoded Strings: You still have hardcoded strings across different files including texts and attributes like alt or title.
 • Mood options: You should not be appending your options in Profile.template.php. You can add member options in the Settings.template.php file in the template_options() function.
 • Carousel:
  • 'Allow only on index' setting will never work due to the placement. Either adjust the placement of the code or remove this specific setting.
  • You didn't define the global variables you're using.
 • Logo setting:
  • It causes issues when not all images are set. You need to check if the images are set before adding them to the array, or set a default using a ternary condition.
  • The options for this setting are misleading:
   • Check the box next to enable the default Forum thread: This doesn't seem related to a logo, what does this mean?
   • On both options, check what box?
 • The 'SMS' icon next to board titles has 4 links, 3 of them point to the wrong URL of what the title describes/implies.
 • Mobile menu causes an overflow in the body.
 • License file should not be in XML format, should be in a readable format for the average user.
 • Suggestion: Drop the prefix from your CSS animations or they will only work on very few browsers.

Could you please fix them and then reply to this message in English ?


Geçersiz HTML hataları:Kurulumda iki HTML hatası vardır, ayar yapılandırılmamış, vanilya kurulumu.Profildeki duygudurum seçenekleri, kötü kapanma veya yanlış etiketler kullanılması nedeniyle daha fazla hata içerir. Her durumda bu değiştirilmelidir, Ruh Hali seçeneği hakkında daha fazla bilgi için aşağıyı kontrol edin.Ayarlar sayfasında kullanımdan kaldırılmış etiketleri kullanıyorsunuz.Reklam ve diğer görüntü ayarları, görüntünün ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmez, bu da görüntülerin geçersiz bir src'ye sahip olmasına neden olur. Gerçekte, bu görüntüleri etkinleştirmek için bir ayara ihtiyacınız yoktur, yalnızca resim url'sinin ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmeniz yeterlidir.Kodlanmış Dizeler: Metinler ve alt veya başlık gibi öznitelikler dahil olmak üzere farklı dosyalarda hala kodlanmış dizeleriniz var.Ruh hali seçenekleri: Seçeneklerinizi Profil'e eklememelisiniz.şablon.php. Ayarlara üye seçenekleri ekleyebilirsiniz.şablon.template_options() işlevindeki php dosyası.Atlıkarınca:Yerleştirme nedeniyle 'Yalnızca dizinde izin ver' ayarı hiçbir zaman çalışmaz. Kodun yerleşimini ayarlayın veya bu özel ayarı kaldırın.Kullandığınız global değişkenleri tanımlamadınız.Logo ayarı:Tüm görüntüler ayarlanmadığında sorunlara neden olur. Görüntülerin diziye eklemeden önce ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmeniz veya üçlü bir koşul kullanarak varsayılanı ayarlamanız gerekir.Bu ayarın seçenekleri yanıltıcıdır:Varsayılan Forum başlığını etkinleştir'in yanındaki kutuyu işaretleyin: Bu bir logoyla ilgili görünmüyor, bu ne anlama geliyor?Her iki seçenekte de hangi kutuyu işaretleyin?Pano başlıklarının yanındaki 'SMS' simgesinin 4 bağlantısı vardır, bunlardan 3'ü başlığın tanımladığı / ima ettiği şeyin yanlış URL'sine işaret eder.Mobil menü vücutta taşmaya neden olur.Lisans dosyası XML formatında olmamalı, ortalama kullanıcı için okunabilir bir formatta olmalıdır.Öneri: CSS animasyonlarınızdan öneki bırakın, aksi takdirde yalnızca çok az tarayıcıda çalışırlar.Lütfen bunları düzeltip bu mesajı ingilizce olarak yanıtlayabilir misiniz?
 
Tema yuklendiginde otomatik ayarlar girilmesini nasil sağlayabilirim bu mümkününmu
Örnegin slayt gosterisi icin resim adresler. Reklam icin resim adresi ve
Dp ye etki yada pasif ayari tema yuklendiginde. Bunun saglanmasi lazim mod kurulumu gibi düşünmek
 
Tema yuklendiginde otomatik ayarlar girilmesini nasil sağlayabilirim bu mümkününmu
Örnegin slayt gosterisi icin resim adresler. Reklam icin resim adresi ve
Dp ye etki yada pasif ayari tema yuklendiginde. Bunun saglanmasi lazim mod kurulumu gibi düşünmek
Merhaba bu konuda bir fikir sahibi değilim smf yetkilisine bir mail atim belki onun bir malumatı vardır diye ama onada pek anlamlı gelmemiş onun yerine mod olarak tema paketine eklenip radme (beni oku) diye bir tex dosyasıyla temayı kullanmak isteyenlere bilgi verilmesi daha uygun olur diyor ki bende ayni görüşteyim.
 
Benzer konular Forum Tarih
replikacep Mod 9 244

Benzer konular

Geri
Üst Alt