WORDPRESS-Yazı içine Adsense Ekleme

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

mustafa

Kayitli Üye
Bana Lazım oldu Baya aradım Bulamadım Kendimce çözdüm sizde yararlanın

Adsense reklam kodlarını eklenti kullanarak konu içinde gösterebilirsiniz. Eklenti kullanmak istemezseniz, Google-Adsense reklamlarını eklenti kullanmadan da yazı içinde, değişik yerlere ekleyebilirsiniz.
Bunun için, reklam kodunu her eklediğiniz yazıya kendiniz ekleyebilirsiniz ama zahmetli olan bu yöntemi kullanmak yerine, yazılarınızda otomatik olarak, reklamların görünmesini sağlayabilirsiniz.

1-Yazının başına ve sonuna reklam koymak için:
Başlangıç-Görünüm-Düzenleyici(Editör)-single.php(tekil yazı) dosyasına gidiliyor. Dosya içinde CTRL+F tıklayarak,

Kod:
php the_content(); ?>

kodunu buluyoruz. Adsense kodunuzu bu koddan önce yapıştırırsanız, reklam yazıdan önce görünür.Reklamın yazının altında çıkmasını istiyorsanız, reklam kodunu üstteki kodun hemen altına yapıştırmalısınız.

2- Yazının sağına veya soluna reklam yerleştirmek için yazı düzenleme sayfasında,html editöründe;

PHP Kodu:

Kod:
<div style=”float:right”>

Reklam Kodu Buraya

</div>

<div style=”float:right”>

</div>

Kodlarını ekleyerek,”adsense kodu” yazan yere reklam kodunu yapıştırıyorsunuz.

Sayfanın en altına veya en üstüne reklam koymak için alttaki kodu bulmalısınız.

Kod:
endwhile; ?>

Geri
Üst Alt