Whatsapp'ın az bilinen 10 özelliği

cakal

Yönetici
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
530
Tepkime puanı
175
Puanları
43
Konum
izmir
fatsep.jpg


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın her ne kadar kullanıcısı çok olsa da halen bilinmeyen özelliği çok fazla. İşte WhatsApp'ın çok bilinmeyen özellikleri...

1.İstediğiniz emojiyi kelime kullanarak arayabilirsiniz fakat önce auto correct özelliğini açmanız gerekiyor.

2.Karşı tarafın mesajınızı ne zaman okuduğunu görmek mi istiyorsunuz, mesajın üstüne tıklayarak ''Bilgi'' seçeneğine basın. Veya mesajı sola doğru kaydırın.

3.Eğer çok sevdiğiniz arkadaşlarınızla bir whatsapp grubu içerisindeyseniz fakat sürekli mesaj bildirimi geliyorsa grubu sessize alarak bildirimi kapatabilirsiniz.

4.Ayarlar kısmından Veri Kullanımı'na tıklayarak yalnızca Wifi'ye bağlıyken indirmeyi seçerek internetinizden tasarruf edebilirsiniz.

6.OTOMATİK YÜKLEME KAPATMA

Bulunduğunuz gruplardan saçma sapan fotoğraflar geliyorsa "Gelen medyayı kaydet" i kapatarak bundan kurtulabilirsiniz.

7.Eğer bilgisayar başındaysanız ve hem telefon hem bilgisayar kullanmak istemiyorsanız Whatsapp Web seçeneğiyle bilgisayardan Whatsapp deneyimi yaşayabilirsiniz.

8.Eğer eski bir grup konuşmasını arıyorsanız fakat grubun ismi değiştiyse ve bulamıyorsanız arama kısmına gruptan herhangi bir arkadaşınızın ismini yazarak dahil olduğunuz Whatsapp grubunu bulabilirsiniz.

9.Eğer daha sonra unutmak istemediğiniz bir mesaj varsa onu yıldızla işaretleyebilirsiniz.

10.Bu özellik sayesinde bir konuşmayı sohbetler listenizin en üstüne koymanız mümkün. Tek yapmanız gerek sohbete basılı tutarak, ekranda beliren 'pin' opsiyonunu seçmek.

11.Mesajlarınızı kalın, üstü çizili veya italik yapmak isterseniz tek yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz formatlamayı seçmek.
 
Sağolun hocam yararlandik.
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst