Sürümler hakkında kafam karışık

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

memurhocam

Kayitli Üye
Web sitesi
www.memurhane.net
Smf de yeni olduğum için bu sürümler hakkında kafam karışık. Mesala benim kullandığım sürüm SMF 2.1 RC3. Bu sürüm için responsive menü arıyorum ama hep SMF 2.1 RC2 yada smf 2.1 için yazıyor. Yada mod arıyorum 2.1 için diyor. Şimdi bu modlar ve kodların sürünleri nasıl oluyor hangisi hangisine uyuyor. Biri bana bunu anlatabilir mi.

Sürüm olarak 2.1 ya da 2.1.rc2 şeklinde karşılaştığınız modlar genel olarak 2.1.rc3 ile de uyumludur fakat küçük farklılıklar gösteriyor olabilir. Bu tür modları paket değilde manuel kurarsanız hem hangi dosyalarda değişiklik yaptığınıza hakim olursunuz hem de varsa farklılıklar düzeltebilirsiniz. Fakat 2.0.X ya da 1.1.X sürümü İle karşılaşırsanız sitenize uygulamaya çalışmayın .

memurhocam' Alıntı:
Smf de yeni olduğum için bu sürümler hakkında kafam karışık. Mesala benim kullandığım sürüm SMF 2.1 RC3. Bu sürüm için responsive menü arıyorum ama hep SMF 2.1 RC2 yada smf 2.1 için yazıyor. Yada mod arıyorum 2.1 için diyor. Şimdi bu modlar ve kodların sürünleri nasıl oluyor hangisi hangisine uyuyor. Biri bana bunu anlatabilir mi.

Merhaba sanırım doğru soru sizin aradığınız responsive menünün bu özeliğini yok ede bilirim olmali

index.templete.php de

bulun
Kod:
// Show the menu here, according to the menu sub template, followed by the navigation tree.
 // Load mobile menu here
 echo '
 <a class="menu_icon mobile_user_menu"></a>
 <div id="main_menu">
 <div id="mobile_user_menu" class="popup_container">
 <div class="popup_window description">
 <div class="popup_heading">', $txt['mobile_user_menu'], '
 <a href="javascript:void(0);" class="main_icons hide_popup"></a>
 </div>
 ', template_menu(), '
 </div>
 </div>
 </div>';

Değiştirin

Kod:
// Show the menu here, according to the menu sub template, followed by the navigation tree.
 // Load mobile menu here
 echo '
 <a class="menu_icon mobile_user_menu"></a>
 <div id="main_menu">

', template_menu(), '

</div>';

Tam olarak değil hocam. bunu yaptığımda menüler aşağı doğru sıralanıyor. onları yan yana sıralanabilirse o zaman istediğim oluyor

hocam yatay yapmak için bu kodları kullanmaya çalışıyorum ama olmuyor. nerede hata yapıyorum

li {
    float: left;
}
li a {
    display: block;
    padding:12px 14px;
  }

responsive.css
bu kodu bul
Kod:
.dropmenu li, .dropmenu li:hover,
	.dropmenu li a, .dropmenu li a:hover,
	.dropmenu li a.active, .dropmenu li a.active:hover, .dropmenu li:hover a.active,
	.dropmenu li ul, .dropmenu li li, .dropmenu li li a {
		width: 100%;
		padding: 0;
		margin: 0;
		border-left: 0;
		border-right: 0;
	}

Değiştir

Kod:
.dropmenu li, .dropmenu li:hover, .dropmenu li a, .dropmenu li a:hover, .dropmenu li a.active, .dropmenu li a.active:hover, .dropmenu li:hover a.active, .dropmenu li ul, .dropmenu li li, .dropmenu li li a {
    width: auto;
    padding: 0;
    margin: 0;
    border-left: 0;
    border-right: 0;
}

Eyvallah hocam oldu. Allah razı olsun. Küçük bir sorun oluştu ona da yardımcı olursanız sevinirim. bu hover kısmı yarım kalıyor. yazının tamamını kapsamıyor onu nasıl çözebilirim

merhaba padding tagina piksel ekleyin örnek

Kod:
padding: 0 9px 0 0;

Geri
Üst Alt