Smf den Xenforo geçiş

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

ronay ayk

Kayitli Üye
Web sitesi
muhabbetkuslari.org
Merhabalar kafeskuslari.com adında bir forum sitemiz vardı.Az çok bilirsiniz.Zaman zaman sorular sorduk.
Forum smf forum scriptinden xenforo taşıdım peki artı ve eksilerini yazmak istedim ki benim gibi kodlama bilgisi
olmayan arkadaşlar bilgi edinsin diye , tabi ki iki yazılımı karşılaştırma adaletsizlik olur biri ücretli diğeri değil ....

Smf : tema yapısı şablonlar ve kullanıcı kolaylığı açısından çok eskide kaldı gerçekten de bu çağda ücretli yazılım olan vbulettin bile ihtiyaç karşılamıyor.İnsanların tepkilerinden edindiği bilgi...

xenforo :
kodlama bilgisi olmayan kişilerin bile bir çok işlevi yapabileceği bir ücretli yazılım.
          temalar  , şablonlar vb bir çok şey artık günümüzdeki çağa uygun ve daha göz hitap ediyor.

seo konusunda ise xenforo tek geçerim.İnanın 2-3 kişi ile çalıştım ücretler ödedim seo istediğim seviyeye gelmedi.Diyeceksiniz içerik şuan türkiye de olmayan makale ve özgünlük var içeriklerde emin olun.

Şimdi yeni geçtim bir çok index kaybım olucak 301 yeterli şekilde yönlendirmedim.Ama eklediğim konu 1 saat içinde index alır duruma geldi taglar herşey indexlenmesi çok seri....

eksiler konusunda ise xenforo maliyetli eklentilerin %70 ücretli temalar ücretli ve kura göre hesap olduğundan cidden çok maaliyetli smf ise tema ücretsiz eklentiler ücretsiz bu en büyük artısı , ama benim kodlama seo vb
bilgim yok derseniz.Biraz zaman verip bürtçeyi ayarlayıp xenforo geçmek en mantıklısı ...

Merhaba 9-küsur yildan beri xenforo kulaniyorum 1 serisinden beri xenforo büyük forumlar icin yararlı? bir sistem bunun dişin da inanin bana verilen paraya değmez son bir senede 18 güncelleme oldu her güncellemede temada dahil arti modlar calişmiyor hepsini yeniden yazmak zorunda siniz işin ucu yine kod bilgisine dayanıyor bundan kurtullüsünuz yok benim gibi siteniz buyuk ise birde vds alacaksınız yada server kuracak siniz başka yolu yok umarım sizin için yararlı olur kolay gelsin.

Dediklerinizde haklısınız orhan usta ama seo açısından gözle görülür farklar oluştu.Bakalım zamanlar olmadı öğreneceğiz.

Geri
Üst Alt