SMF 2.1 RC2 Çıktı

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

orhan

Moderator
Simple Machines, SMF 2.1 RC2'nin yayımlandığını duyurmaktan mutluluk duyar. Bu ikinci sürüm adayı, birkaç hata düzeltmesi ve güvenlik, istikrar ve performansta iyileştirmeler içeriyor. RC1'den bu yana kayda değer gelişmeler:
.Bildirimleri ve uyarıları gönderme de dahil olmak üzere arka plan görevlerinin tamamlanmasını önleyen bir hata düzeltmesi.
Tema şablonlarında iyileştirmeler yapıldı.
.Veritabanı sorgu iyileştirmeleri ve optimizasyonları.
.Bozuk verilerle karşılaşılırsa daha zarif kurtarma da dahil olmak üzere, yükseltme cihazında yapılan geliştirmeler.
Görüntü proxy'sinde verimlilik iyileştirmeleri.
.PHP 5.x için güvenlik geliştirmeleri.
4 bayt Unicode karakterler, onları desteklemeyen veritabanlarında bile doğru kullanılır.
.SMF'nin Beğen düğmesi, reklam engelleyiciler tarafından gizlenmez.
.Eski Yahoo Messenger profil alanı iptal edildi.
.Varsayılan tatil listesi artık 2030'a kadar uzanıyor.
.Yüklenen dosyaların boyutları doğru hesaplanır.
.BBCodes için izin sistemini uygular. (Özel BBCodes için çoğunlukla yararlıdır.)
.Editördeki bazı hatalar giderildi.
.İşaret işaretleri artık önizleme işlevini bozmaz.
.Masaüstü uyarı sayacı her zaman doğru sayıyı bildirir.
.GitHub'taki değişiklikler listesinde bunlar ve daha birçok iyileştirme hakkında okuyabilirsiniz .

"Yayın Adayı" terimi, geliştiricilerin, yazılımın bu sürümünün üretim web sitelerine kurulacak ve kullanılacak kadar güvenilir olduğuna inandığı anlamına gelir. Yine de, SMF 2.1 RC2'de bazı hatalarla karşılaşmayı beklemelisiniz. Bulduğunuz hataları bildirmenizi tavsiye ederiz.

SMF 2.1 RC2'yi yepyeni bir forum olarak kurabilir veya SMF 2.1 RC1, SMF 2.0.15 veya önceki herhangi bir sürümünden yükseltebilirsiniz. İndirme sayfasından bir yükleme veya yükseltme paketi edinebilirsiniz . Daha fazla bilgi edinmek için Çevrimiçi Kılavuzda SMF Yükleme ve Yükseltme bölümünü okuyabilirsiniz .

SMF'yi kullandığınız için teşekkür ederiz!

Kind regards,
Simple Machines

Gelen extira bir yenilik varmi orhan bey

Daha sitabilmi fark varmi

Eriniyorum sitemi güncellemeye :)

Kim sifirlayim temayi bastan uyarlicak

Rc 3 e kadar beklesemmi eceba

Merhaba cok kiritik hatalar giderilmiş tavsiye ederim günceleyin yanliz temanizida güncelemeniz gerekiyor.

Vay be smf SMF 1.0 kilasik temadan RC2 ye?

hata günlügünde böyle bir hata veriyor rc2  yeni kurdum  konu açtıgımda bu hatayı veriyor  sebebi nedir nilen varmı

Forum'unuz kullandığı arama arabirimi eskidir. Klasik arama arabirimine geçiliyor. Lütfen şu dosyayı kontrol ediniz: SearchAPI-Standard.php.

Smf 2.0.15 sürümünden smf 2.1 RC2 sürümüne güncelleme yapmam için ne yapmam lazım nelere dikkat etmeliyim hocam?

normal bir güncelleme olsa yama vs. gücelleniyor ama 2.1 e geçişte veri kaybı ve bir sorun yaşamadan nasıl güncelleyebiliriz.

medeniyetmuhendisi' Alıntı:
Smf 2.0.15 sürümünden smf 2.1 RC2 sürümüne güncelleme yapmam için ne yapmam lazım nelere dikkat etmeliyim hocam?

normal bir güncelleme olsa yama vs. gücelleniyor ama 2.1 e geçişte veri kaybı ve bir sorun yaşamadan nasıl güncelleyebiliriz.

Sana tavsiyem kesinlikle yedek al. Pisman olursun sonra
Karakter sorunu kesin yasicaksin. İso ise siten utf8 e gecirmek siten buyukse zor olacaktir.

Gecerken hata verebilir

medeniyetmuhendisi' Alıntı:

Merhaba smf 2.1 serisi bir test versiyon yeni site kurmak icin olumlu ola bilir ama var olan bir veri tabanini gecirmek kesinlikle pişmanliktir bunu sakin yapmayin ben bile hergün bir hatayla karşi karşiya kaliyorum düzenlediğim kodlarla sifirdan bir sistem yazardim?

replikacep' Alıntı:
Sana tavsiyem kesinlikle yedek al. Pisman olursun sonra
Karakter sorunu kesin yasicaksin. İso ise siten utf8 e gecirmek siten buyukse zor olacaktir.

Gecerken hata verebilir

orhan' Alıntı:
Merhaba smf 2.1 serisi bir test versiyon yeni site kurmak icin olumlu ola bilir ama var olan bir veri tabanini gecirmek kesinlikle pişmanliktir bunu sakin yapmayin ben bile hergün bir hatayla karşi karşiya kaliyorum düzenlediğim kodlarla sifirdan bir sistem yazardim?

İki yoruma da ayrı ayrı teşekkür ederim. Sabırla beklemeye devam edeceğim o halde.

Geri
Üst Alt