Sizce hangi forum yazılımı ?

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

smfdizayn

Yeni Üye
Web sitesi
bloggerstudyo.blogspot.com
Herkese selamlar öncelikle . Uzun zamandır forum işleri ile uğraşmıyordum ama kısa süre önce bir topluluk oluşturmak aklıma geldi ve bunları bir forumda birleştirmek daha iyi olacağını düşündüm tabi nostaljik kısmı ayrı güzel olur diye düşündüm .
Normalde hep SMF ye kendimi yakın bulmuşumdur ama tekrardan bir göz gezdirince phpBB , SMF yeni güncellemeler yapmış . İkisininde güzel temaları ve eklentileri var / vardır/yoksa da yapılır diye biliyorum . İkisinide incelemedim henüz ama inceleyeceğim . İncelesem de kararsız kalacağımı bildiğim için burada sormak istedim . Bunu yazmadan öncede flarum denen bir forum yazılımı buldum onun tarzıda çok farklı. Kısacası baya arada kaldım . En çok arada kalmama sebep olanda webtiryakinin SMF den xenforo ya geçmesi :D . Benim ücretli bir yazılım kullanma olanağım yok malesef . Bu yüzden size soruyorum .
Ücretsiz forum yazılımlarından hangisini önerirsiniz ve neden ? .
Önceliklerim hep şudur ama deneyim çok az olduğu için bilemiyorum napamam gerektiğini .
1- her türlü temayı yapabilmek
2-eklenti bulmak veya yazmanın aşırı zor olmaması
3- SEO uyumu iyi olmalı yoksada yapılabilecek durumda olmalı
4- güvenlik
5- responsibility

Hobi olarak uğraştığım için aslında zorlukta farketmez ancak güvenlik ve response açısından iyi olmasını isterim .

Sizin önerileriniz neler olur ?

Merhaba bu sizin hangi forum sistemine yakın olduğunuza bağlı şu anda frei forum larin mybb smf phpbb 3 nesil sürümlerini yayınladılar hep side değerli buna siz karar vere bilirsiniz.

Cakal hocamında söylediği gibi sisteme yakınlıkla alakalı biraz. Ben şahsen smf kullanıyorum ama maalesef smf destek siteleri buna resmi sitede dahil güncel değil. Sorduğımuz sorulara cevap almak bazen imkansız oluyor. Smfye geçmişten aşinayım kendim hallederim diyorsanız smf hala candır. Yok destek ihtiyacım var diyorsanız mybb yi de inceleyin derim. Bu arada ben smf nin mevcut tema ve modlarından memnunum.

Öneriler için teşekkür ederim artık arada kaldıklarımı dener ondan sonra karar vermeye çalışırım . Önceden smf tema yapma ile uğraştığım için yol ona çıkacak gibi ama bakalım artık . Karar verince buraya tekrardan yazarım artık nedenleri ile . Benim gibi arada kalanlara fikir olur .

Hocam smf ye gelmeniz beni mutlu eder. Fikir alışverişi yapacak birilerini arıyor insan.

Hocam smf ye gelmeniz beni mutlu eder. Fikir alışverişi yapacak birilerini arıyor insan.
Tabiki neden olmasın bende sevinirim fikir alışverişi yapacak birilerinin olmasına :)

Bugün bi flarum ile phpbb kurayım dedim . Flarum compose kurmamı istiyor üşengeçliğimden vazgeçtim :D phpBB desen en basit dil paketi kurarken bile uğraştırıyor yada ben kuramadım . SMF gerçekten Simple bir forum . SMF candır diyoruz ozaman :D

PhpBB ben ben oldum olası ısınamadım, flarum ü gördüm merak ettim ama hiç denemedim. Mybb deseniz son zamanlarda sanki bişeye benzedi gibi. Smf kullanımına teşvik etmeye çalıştığım insanlar var, aktif olmayan smf forumların sahiplerine ulaşmaya çalıştım yardımcı olayım forum canlansın diye 😃 @Charismax mesela xenci ama oda bir smf kurdu şuan, biraz cebelleşiyor ama oda çabuk çözer. Bende smf kullanıyorum ve forum sitesi, genel forum sitesi gibi aramalarda vbulletin ve xencilere kafa tutuyorum şuan 😎 sizide aramızda bekliyoruz

Geri
Üst Alt