Sıcak Fırsatlar Kategorisi Kuralları Lütfen Okuyunuz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali

Moderator
Katılım
6 Ara 2018
Mesajlar
94
Tepkime puanı
36
Puanları
18
Yaş
35
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
Sıcak Fırsatlar Kategorisi Kurallarımız
En Önemli Kural : Sıcak Fırsatlar Kategorisi kendi ürünlerinizin veya hizmetiniz için satış alanı değildir. Forumun ilgili bölümlerinde ticaretinizi yapabilirsiniz.


Sıcak Fırsatlar kategorisinin amacı nedir ?
Sıcak Fırsatlar kategorisi , piyasa fiyatlarından daha uyguna satılan ürünlerin ; pazaryeri , banka , ödeme sistemleri vs. kampanyalarının konu açılarak üyelere duyurulması için bulunmaktadır.
Sıcak Fırsatlar kategorisi , kendi veya çalıştığınız firmanın tanıtımı veya reklam yapmaları için uygun değildir. Bu tür başlıklar için ‘’Webtiryaki Üyelerine Fırsatlar’’ kategorisine ilgili kurallara uyarak konu açmanız gerekmektedir.

Sıcak Fırsatlar Kategorisi Temel Kuralları
[list type=decimal]
[*]webtiryaki.com forum kuralları forum genelinde olduğu gibi ‘’Sıcak Fırsatlar’’ kategorisinde de geçerlidir.
[*]Yeni konu açmadan önce forumun arama bölümünden daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. ( Aynı konunun birden fazla açılması durumunda ilk açılan konu kalacak , sonra açılan konular birleştirilecek / kilitlenecek / silinecektir. )
[*]Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir. Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için lütfen kategori moderatörüne veya Moderatöre Soru başlığından sorabilirsiniz. Neden silindiğine dair Sıcak Fırsatlar kategorisinde konu açmanız istisnai durumlar hariç cevap verilmeksizin silinecektir. Moderatör hakkında şikayetinizi Coşkun beye özel mesaj atarak iletebilirsiniz.
[/list]

Konu Açılmadan / Mesaj Atılmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

[list type=decimal]
[*]Şahıslar tarafından satılan ürünler için (sıfır,faturalı,garantili olsa dahi) konu açılamaz. Her türlü kişisel satış için forumumuzun İkinci El veya İlan Panosu (hangisi uygunsa) bölümü kullanılmalıdır.
[*]Firmalar hakkında genel bilgi istenilen veya firmalar ile yaşanan sorunları dile getiren konular açılamaz , mesajlar yazılamaz. Firmalar hakkında şikayet mesajları yazılması , yaşanılan sorunlarda firmalara karşı hak arama platformuna dönüştürülecek şekilde kullanılması Sıcak Fırsatlar kategorisinde yasaktır.
[*]Konuların amacı reklam olmamalıdır. Moderatörler tarafından bir konunun sıcak fırsat haberi vermek değil ; bir firmanın genel reklamı ve tanıtımı amacıyla açıldığı şeklinde değerlendirildiği takdirde konu kilitlenebilir veya silinebilir.
[*]Alkollü içecekler ; tütün mamülleri ; ateşli silahlar ve bıçaklar ; yanıcı , patlayıcı ve insan sağlığını olumsuz etkileyecek tüm ürünler ; pornografik içerikli yetişkinlere özel malzemeler ; reçeteli ilaçlar ; uyuşturucu maddeler ile burada belirtilmeyen tüm illegal ürün ve hizmetler hakkında konu açılması yasaktır.
[*]Açılan konularda fırsat olarak gösterilen ürünün fiyat bilgisi ve ilgili firmanın / sitenin adresi / linki yer almalıdır. Üyeler fiyat bilgisini görebilmek için farklı bir siteye girme zorunluluğunda kalmamalıdır.
[*]Olanaksız fiyatlar vaadedilerek , marka-model bilgilerinde kelime oyunu yaparak müşteriyi yanıltma/kandırma girişimindeki sitelerin fırsat olarak gösterilmesi durumunda ilgili konular silinecektir. Bu kuralı ısrarla ihlal eden üyeye ceza uygulanacaktır.
[*]Konu başlıkları mümkün olduğu ölçüde belirtilen ürün ve fiyatı hakkında bilgi verecek şekilde yazılmalıdır. Dikkat çekeceği düşünülerek başlığa ilgisiz kelimeler yazılmamalıdır. Örnek Başlık Şablonu : Ürün İsmi / Fiyat / Bulunduğu Site --- Laptop / 5000 TL / webtiryaki.com
[/list]
[list type=decimal]
[*]Kural dışı konu / mesajları reportlayabilirsiniz. Kategori kurallarına göre silinmesi gereken mesajları alıntı yapmayınız. Aksi takdirde sizin mesajınız da silinebilir.
[*]Konulara gereksiz mesaj ve firmalar hakkında karalayıcı , küçük düşürücü mesaj yazılması yasaktır. Açılan konulara konuyla ve satılan ürün/hizmet ile ilgisi olmayan ve/veya genel sohbet niteliğinde mesajların yazılması ; satıcı firmalar hakkında karalayıcı , küçük düşürücü , ithamda bulunan mesajların yazılması yasaktır. Bu davranışı alışkanlık haline getiren üyeler kategoriden ceza alacaktır.
[*]Sıcak Fırsatlar kategorisinde çek-kupon alış/satış/takas/istek/paylaşım işlemlerinin konu veya mesaj yoluyla gerçekleştirilmesi yasaktır. Bu mesajlar silineceği gibi ısrar edilmesi durumunda ceza verilecektir. Bu tür açılacak konular moderatörler tarafından ‘’Kupon Satışları’’ kategorisine taşınabilir veya silinebilir.
[*]Açılan fırsat konusunda müşteri imajına bürünülerek ilgili sitenin reklamının yapılması , taraflı yorumlarda bulunulması durumunda ilgili konular yayından kaldırılacaktır.
[*]Sıcak Fırsatlar kategorisinde geçmiş fırsatlara ait konulara artniyetli bir şekilde gereksiz/boş mesaj atılarak gündeme getirilmesi durumunda (istisnai durumlar hariç) üyeye ceza verilecektir.
[*]Referans kazanç amaçlı link ve link kısaltma servisi ile kısaltılmış linklerin konu/mesaj yoluyla yapılacak işlemlerde referanssız link eklemek zorunludur. Sadece referanslı link eklenmesi durumunda konu/mesaj moderatörler tarafından düzeltilebilir / kilitlenebilir veya silinebilir. Bu tür açılacak konularda örnek şablona lütfen uyunuz.
[/list]
Örnek Şablon :
Ürün İsmi Modeli
Refli Link: webtiryaki.com
Refsiz Link : webtiryaki.com
Referanslı linki teşvik etmek için punto boyutunu aşırı büyütme yoluna lütfen başvurmayınız. Kullanıcı deneyimi açısından abartı punto büyüklüklerine müdahale edilecektir. Referanslı link konu içerisinde gizlenmemelidir. Referanslı linkin hangisi olduğu üstteki örnek şablondaki gibi gösterilmelidir.
[list type=decimal]
[*]Konu açarak veya konu içerisinde kişisel satış gerçekleştirmeye yönelik ikinci el kategorisine uygun nitelikli mesajlar atılması yasaktır. Bu konular ilgili moderatör tarafından silinebilir / kilitlenebilir veya ilgili kategoriye taşınabilir.
[*]Tarihi geçen veya sıcak fırsat niteliği taşımayan konular report edildiği takdirde ilgili moderatörler tarafından kilitlenebilir veya silinebilir.
[*]Yukarıdaki kurallarda belirtilmese dahi ; moderatörler tarafından anlık olarak kural dışı durumlara kanaat edildiği takdirde ilgili konu/mesajlara işlem yapılabilir.
[*]Kural ihlali olmayan herhangi kişisel sebepten dolayı Konu Silme İşlemleri için Moderatörlere PM atınız.
[*]Sıcak Fırsatlar kategorisinde konu açan ve mesaj yazan her üye yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Kategori kuralları geliştirilmeye ve değiştirilmeye açıktır . Taleplerinizi report yoluyla veya Forum Yönetimine ulaşarak iletebilirsiniz.
[/list]

Sıcak Fırsatlar Kategorisinde Açılmaması Gereken Konular ve Açılması Gereken Yerler

[list type=decimal]
[*]Firmanıza veya şahsınıza ait Çekiliş Konuları ( webtiryaki Çekiliş Konusu )
[*]Firmanıza veya şahsınıza ait satışlar , kampanyalar , tanıtımlar ( webtiryaki Üyelerine Fırsatlar - İkinci El - İlan Panosu )
[*]Kupon talep , satış , takas ( Kupon Satışları )
[*]Netflix, Spotify , Youtube Premium ortak almak için konu lütfen açmayınız. Bu konuları Konu Dışı kategorisinde değerlendirebilirsiniz.
[*]Ürünler , alışveriş vs hakkında sorularınızı Sorum Var kategorisinden iletebilirsiniz.
[*]Kripto para referanslı linklerinizi içeren konuları Kripto Kategorisinde açınız lütfen.
[*]Airbnb ve diğer referanslı otel tatil kampanya konularını İnternetten Para kazanma kategorisine açınız lütfen[/list]
Lütfen forum düzeni için ilgili kurallara birlikte uyalım.[/list]
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst