Google'da Yükselmek

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

cakal

Yönetici
google seo

1-) YAZILARINIZ’DA ANAHTAR KELİMELERE DİKKAT EDİN

Evet aslında en önemli unsurlardan biri de budur.Yazınızda anahtar kelimelere dikkat edin ve başlığınızı anahtar kelime olarak baş orta ve son kısıma yerleştirmeye çalışın.Fakat buna dikkat etmelisiniz bazı yazılar var ki anahtar kelime kullanayım seoya uygun olsun diye yazıyı okunmaz hale getiriyor.Bir iki defa kullanmanız yeterlidir.Sonucunda Google Bot yazıyla başlık uyumundan sizi en baş sıralara çıkartacaktır.

Yazınızda bir anahtar kelime yerine birden fazla anahtar kelime kullanmanız yararınıza olacaktır.Bir elin nesi var iki elin sesi var hesabı.

2-) YAZINIZIN UZUNLUĞUNA DİKKAT EDİN

Yazınız ne çok uzun nede çok kısa olsun ortasını bulmalısınız.Bana göre bir yazıda 450-550 kelime arası iyidir.Fazlası okuyucuyu aşırı derecede sıkar Google’da üst sıralara çıksanız da giren kişi bir daha girmeyeceği için pek yararı olmaz.Kısa olduğu zamanda seo açısından kötü olur ve Google’da alt sıralara düşersiniz.

3-) FOTOĞRAFLARA DİKKAT EDİN

Fotoğraflar konu ile alakalı olmalı fakat aslında burada anlatmak istediğim şey farklı.Asıl anlatmak istediğim şey;

Eğer fotoğrafı kendi koyma şansınız varsa kendiniz koyun.Eğer yoksa o fotoğrafı düzeltmeye (editlemeye) çalışın kendinize özgün olsun.Böylece Google sizi daha çok sever ve üst sıralara çıkma şansınız çok daha fazla olur.

Google'da Yükselmek İçin Yapılması Gerekenler

4-) BAŞLIK KISMINA DİKKAT EDİN

Başlığınız rekabetçi olmaması gerekir.Benim yazı yazarken en çok sıkıntı çektiğim nokta başlıktır.Başlık ne kadar çok site tarafından kullanılmışsa, özellikle büyük sitelerde ön sıralara çıkmak için yazınızın kusursuz olmasından başka çareniz yoktur.Başlık belirlerken ben bu konuyu nasıl araştırırdım diye sorun kendinize sonra bütün aklınıza gelenleri not tutun ve en az kullanılan başlığı seçin.Böylece başlığınızda bulunun cümleyi araştıran kişi ilk önce sizin sitenizle karşılaşacak.

5-) SEO EKLENTİLERİ KULLANIN

Seo eklentileri siteniz için vazgeçilmezdir.Eğer üst sıralara çıkmak istiyorsanız bir seo eklentisi şarttır.WordPress kullanıyorsanız şu yazıma bir bakmalısınız.Yazıma bakmak için Buraya tıklayın

6-) SİTENİZİ FORUMLARDA TANITIN

Eğer bir başka siteden sitenize ziyaret oluyorsa. Google bunu önemser ve sizi daha çok üst sıralara çıkartır.Sitenizin tanıtımını forumlarda tanıtmanız sizin yararınıza olacaktır.Fakat her foruma ayrı ayrı tanıtım yazısı kullanmalısınız.Bu işi parayla yapan profesyonel kişilerle de görüşebilirsiniz.

Geri
Üst Alt