Google Adsense Üyelik

azat

Kayitli Üye
Katılım
18 Ara 2018
Mesajlar
22
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Yaş
1020
Web sitesi
webtiryaki.com
Google'ın adsense sponsorluk sistemine üye olmak için yapmanız gerekenler ve gereksinimler aşağıda sıralanmıştır.
Google Adsense Üye Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?
- İlk olarak çalışır durumda ve belirli bir ziyaretçi potansiyeline sahip (çok fazla olması veya bir sınırda olması şart değil) web sitenizin olması gerekmektedir.
- Daha önce adsense hesabınız var vede bu hesabınız belirli gerekçeler ile google tarafından engellendi (banlandı) ise, aynı isim ve bilgilerle google adsense üye olamazsınız.
- Bu maddelerin dışında google adsense üye olmak için herhangi bir engel veya şart bulunmamaktadır.
Google Adsense Nasıl Üye Olabilir ve Nasıl Hesap Açabilirim?
Yukarıda yazılmış olan maddelerdeki unsurları gerçekleştirdiyseniz aşağıda resimli şekilde nasıl adsense üye olacağınız anlatılmaktadır.
1.) Öncelikle google adsense üyelik sayfasına gitmek için buraya tıklayın ve bu aşamadan sonra aşağıdaki resimde belirtilen şimdi kayıt olun yazan yere tıklayınız.
2.) Bu aşamadan sonra size kayıt olmanız için gerekli olan bilgilerin sorulacağı sayfa gelmektedir. Aşağıdaki resimde numaralarla belirtilen yerleri nasıl doldurmanız gerektiği burda verilmiştir.
- Web sitenizin URL'si: Sahip olduğunuz ve google adsense kayıt olmak istediğiniz web sitenizi www.siteadi.com olacak şekilde buraya yazınız.
- Web sitenizin dili: Bir üst kısımda kayıt ettiğiniz web sitenizin içerik dilini burada seçiniz ve bu seçeneğin altındaki iki kutucuğuda okuyarak işaretleyiniz. Burdaki bilgiler google'ın çok önem verdiği spam tıklamaları engellemek için verdiğiniz bir taahüt'tür.
- Hesap türü: Genellikle bireysel olarak başvurduğunuz için burayı bireysel seçmenizi öneririz.
- Ülke veya bölge: Yaşadığınız ülkeyi burdan seçiniz. Bu seçim irtibat adresinizde kullanılacak olan seçimdir.
- Alacaklı adı: Kayıttaki en önemli unsurlardan biridir. Reklam kazançları sonucunda oluşan paranızı çek veya banka havalesi ile alırken bu adı kullanacaksınız. Banka havalesi alırken google sadece sizin adınıza havale göndereceğinden, havaleyi veya parayı kimin adına alacak iseniz o bilgileri girmeniz doğru olur.
3.) Yukarıdaki bilgiler girildikten sonra formdaki verileri girmeye adres kısmından devam edioruz. Aşağıdaki resimde belirtilen yerleri, burda belirtilen şekilde girebilirsiniz.
- Sokak Adresi: Geçerli bir adres bilgisi yazın. bu bilgide çok önemlidir çünkü paranızı çek ile alıyorsanız veya ilk üyelik sırasındaki pin alma işlemi bu adrese yapıalcaktır. Eğer adres bilgileriniz hatalı ise hesabınızdaki parayı hiçbir zaman alamayabilirsiniz. Adres bilgilerini yazarken posta kodu, cadde veya sokak numarası gibi tüm detayları yazmanız uygun olur.
- Kasaba/Şehir:Yukarıdaki adres bilgilerinin devamı niteliğinde. Yaşadığınız şehir bu bölüme girilecek.
- Eyalet: Üstteki seçeneğin devamı.
- Posta Kodu: Yukarıda belirttiğimiz gibi, geçerli bir posta kodu girmelisiniz. Pin ve çeklerin en kısa zamanda ulaşması için bu bilgilerin doğruluğu ve eksiksizliği çok önemlidir.
Bu aşamadan sonra "Yukarıda belirttiğim alacaklı adına kesilen çekleri alabileceğimi belirtiyorum." seçeneğini işaretlemelisiniz.
- Telefon: Geçerli bir telefon numarası giriniz.
- E-posta seçimi: Google'ın bülten ve haberlerinden yararlanmak istiyorsanız burdaki seçeneğe tıklayın.
Son olarak kurallar bölümü altındaki tüm kutucukları okuyarak tıklayınız. Bunları tıkladığınız zaman google adsene kurallarını kabul etmiş ve üyelik aşamasını bitirmek üzere olduğunuzu belirtiyorsunuz. Tüm bu işlemler bittikten sonra Bilgileri Gönder seçeneğine tıklayarak ikinci aşamaya geçiniz.
4.) Bu aşamalar bittikten sonra ve Bilgileri Gönder butonuna tıkladıktan sonra karşınıza girmiş olduğunuz bilgilerin son halini ve sayfanız biraz aşağısında Sizi En İyi Hangisi Tarif Ediyor? kısmında, eğer önceden google ile ilgili bir hesap (gmail, adwords, analytic vs..) var ise ilk seçeneği yok ise ikinci seçeneği seçerek aşağıdaki resimde gözüken son bilgi penceresinide burda verildiği gibi dolduruyoruz.
- E-Posta: Buraya google ile iletişim kuracağınız ve google'ın inceleme sonucunu size göndereceği geçerli bir e-posta hesabı giriniz. Güvenli kullandığınız bir e-posta hesabı girmeniz önerilir.
- Şifre: Buraya google hesabınıza girmek için kullanacağınız şifreyi tekrar kısmınada aynı olacak şekilde giriniz. ve bu aşamadan sonra güvenlik kodunu kutucuğa girerek Devam Et seçeneğine tıklayınız.
Tüm bu aşamalar bittikten sonra artık google girilen verilerin uygunluğu çerçevesinde bilgilerin alındığını eğer bir hata var ise düzeltmeniz için gerin dönmeniz gerektiğini bildirir. Tüm bilgiler doğru ise girmiş olduğunuz mail adresine bir onay kodu gönderecektir. Bu linke tıkladıktan sonra artık hesabınız google tarafından incelenmeye başlıyacak ve sonuç size en kısa sürede e-posta ile ulaştırılacaktır.
Google Adsense Başvurum Ne Kadar Sürede Onaylanır?
Bu süreç tamamen google'ın insiyatifindedir fakat tecrübelerimize dayanarak adsense başvuru süresi onayının 1 gün ile 4 hafta arasında değiştiğini görmekteyiz. Eğer hesabınız onaylanır ise bu konuda cevap maili ile bilgilendirileceksiniz. Hesabınız red edilir ise yine mail yoluyla bilgilendirilecek ve geri çevrilme sebelerini mailden öğrenebileceksiniz.
Google Adsense Başvurum Onaylandıktan Sonra Ne Yapmalıyım?
Bu aşamadan sonra mail ile bilgilendirme bitecek ve google size hesabınızı aktif ettiğini ve Google Adsense giriş sayfasından hesabınıza giriş yapabileceğinizi belirtmektedir. Hesabınıza girişi yapmak için üe olurken kullandığınız mail adresi ve şifreyi kullanınız.
Hesabım Onaylandıktan Sonra Hemen Para Kazanmaya Başlayabilirmiyim?
Hesabınıza giriş yaptıktan sonra adsense kurulumu kısmından reklam kodlarınız sitenize yerleştirerek hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmadan sitenize koyduğunuz reklamlara deneme amaçlı bile olsa kesinlikle tıklamayınız!
 

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryakin.com 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği BURADAN bildirebilirsiniz. Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.
Geri
Üst