Forum Siteleri İçin Ne Yapabiliriz

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

KeReM @

Kayitli Üye
Web sitesi
www.forumsever.com
Geçmişte ne kadar aktif olsada günümüzde maalesef forum siteleri aktifliğini kaybetti. Türkiye’de aktifliğini koruyabilen birkaç forum sitesi kaldı. Genel forum sitelerini aktif tutmak zaten imkansız gibi. Birde bunun yanında kemikleşmiş bir forum kullanıcı kitlesi var ve bu arkadaşlar smf sistemini sürekli eleştiriyorlar :) Kendimce 2.1 sürümü ile smf nin eskiye nazaran çok iyi bir ivme kazandığını anlatmaya çalışsamda nato mermer nato kafa insan çok fazla.

Peki smf kullanıcıları olarak ne yapabiliriz. Şuan aktif olan forumum 4 ay gibi bir sürede genel forumlar, genel forum siteleri ve genel forum sitesi gibi aramalarda ilk 10 içerisindeyim. Geçici olarak copyright ı kaldırdım smf ile boğuşmayalım diye 😂 Vbulletin sahibi bir arkadaş geldi vbulletin mi mybb mi anlayamadım diye sordu. Arkadaşların aklına smf gelmiyor. Smf için çok kötü bir algı var maalesef. Bu algı webmaster arkadaşlar içinde geçerli üyeler içinde.

Ekipsiz bir forumun gelişmesinin zor olduğunun farkındayım, arama motorlarında xenforo ve vbulletin gibi lisanslı scriptlerin arasına Smf yi sokmuşken geri adımda atmak istemiyorum. Forum siteleri için ne yapabiliriz, fikirlerinizi ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Merhaba forum yada diğer cms fark etmez bir amaca yönelik kurgu olması o formun kitlesini belirliyor malesef sosyal sitelerin bizlere kazandırdığı yeni algoritma bu örnek kizlarsoruyor.com bir amaç vede kurgu var bu nedenledir ki gelişi güzel bir isim seçmek yerine piyasa araştırması yaparak bir isim seçmek sizi beli bir statüye getirecektir diye düşünüyorum?

Hocam size katılıyorum. Aslında başlangıcı bir kurguyla yapmak gerekiyor ama şahsen benim öyle bir hazırlığım ya da zamanım olmuyor. Smf üzerinde ki algıyı nasıl yok edebiliriz ona çok takıldım.

KeReM @' Alıntı:
Hocam size katılıyorum. Aslında başlangıcı bir kurguyla yapmak gerekiyor ama şahsen benim öyle bir hazırlığım ya da zamanım olmuyor. Smf üzerinde ki algıyı nasıl yok edebiliriz ona çok takıldım.

15/17 yıl önce tanıştım smf ile o zamanlar core kararlı sürüm forumların popüler olduğu yılar bu polemik o zamanda vardı bugünde var ben ücretli yazılımları kullanmadım ama performansı yada özeliği o Script lerde gören insanların smf yada diğerlerini kullanması anlamsız meşhur bir ata sözü var ya hakim olamadığın şey senin değildir ben bunu bilirim geri kalan lafigüzardir.

[member=3]cakal[/member] hocam 2.1 ile kullanıcı seviyesinde vbulletin ya da xenforo seviyesine yakın kolaylığı sağladığını düşünüyorum smf nin. Tabiki onların yanında eksikleri var ama bir üyeyi rahatsız etmeyecektir. Webmaster seviyesinde düşünürsek evet vb ve xen in admin paneli çok kolay ve kullanışlı, smf de modlarla desteklediğimiz bir çok özellik lisanlı scriptlerin üzerinde geliyor. 2008 de ivanların döneminde öğrenmeye başladım smf yi, halâda zevk alarak kullanıyorum. Xen i ve vb 3.8 in panelini denedim oda çok keyifli ama hazır bir sistemi kullanıp iyi yerlere geldim demek değil çalışmak, ücretsiz bir scriptinde lisanslılara kafa tutabildiğini göstermek bence marifet. Eskisi gibi bir iki aktif smf forum kullanıcısı bulsam yardımlaşalım istiyorum. 

[member=231]KeReM @[/member] hocam hâklisiniz tüm yazdıklarınızda lakin artık Türk smf kullanıcıları bir elin parmakları kadar kaldı onlarda bizim gibi yaşça kemale ermiş kişiler işgücü sahibi hayatin yükünü kovalayan insanlar pek fazla zaman ayıramıyoruz keşke yeni jenerasyon ilgi duysalda bir şeyler yapılsa iyi olur.

Geri
Üst Alt