Facebook, Instagram ve WhatsApp Hizmet Koşulları

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

mustafa

Kayitli Üye
Evet, Yıllardır bilgi sızdırma haberleriyle bizleri kendinden soğutan ama bir takım sebeplerden de kullanmaya devam ettiğimiz Facebook ve onun kardeşleri olan Instagram ve WhatsApp hesaplarımı tamamen kapatma kararı aldım. Bu kararı, son yayınlanan WhatsApp Hizmet Koşulları tetiklemiş oldu.

Şu an için Facebook ve Instagram hesabımı kalıcı olarak kapattım. WhatApp üzerinden bir takım işler yönettiğimden dolayı henüz kapatmış değilim ama kapatmanın adımlarını atmaya başladım.

Peki WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanacağım? Alternatif olarak Telegram'ı herkes duymuştur, biliyordur. Buna ek olarak Microsoft Kaizala ve Elon Musk'ın da önerdiği Signal var. Ben tercihimi tabii ki Signal'den tarafa kullandım. Telagram zaten kullanıyordum, kullanmaya da devam edeceğim. Microsoft Kaizala'yı da indirdim. Seçenek olarak bulunsun. Herkesin tercihi farklı olabilir.

Bizde iş yerinde bir kaç gündür bu konuyu konuşuyoruz. Tek tek bütün uygulamaların sözleşmelerini okuma şansımız maalesef yok ve diğer uygulamaların güvenirliğide tartışılır. Çevremde Chat in uygulaması yaygın olarak kullanılmaya başlanıldı aslında, ben ilk safhada chat in uygulamasını kullanmaya başlayacağım.

Merhaba ben akili telefonlar cikti cikali hiç kullanmadım isrili bir medya bilişimcisi nin yılar önce bir makalesini okumuştum Media deception [Medya aldatması] diye adam bugünleri görür gibi yazmıştı bir bir cikti tabi gençler buna çok meraklı olduğu için pek umursamıyorlar ama durum vahim datalar büyük şirketler istihbarat kurumları kısaca parayı veren herkesin elinde.

Şahsen uzun süredir üç uygulamayıda kullanıyorum, facebook ile instagram hesaplarımı zaten çok aktif kullanmıyorum ama whatsapp ı maalesef süreli kullanıyoruz. Benim tek başıma bir uygulama indirip kullanmaya başlamam yetse keşke. Çocuğun öğretmeninden tutunda babama kadar herkes ile whatsapp üzerinden paylaşım yapıyoruz. Bakalım 8 şubata kadar zamanımız var gibi görünüyor. :) facebook ve instagram yedeklerini alıyorum şuan ve işim bitince onlarıda kapatmış olacağım.

Ben sildim telegiram kullanıyorum işin vahim tarafı üçüncü dünya ülkeleri için geçerli olması bizleri insan sınıfına koymuyorlar ahlaksızlar.

Maalesef ülke olarak dünyadaki konumumuz bu. Keşke hiç ihtiyaç olmasa da kullanmasak ama sürekli lazım oluyor whatsapp. Alternatif olarak telegram ve bip uygulamalarını indirdim. Deneyip göreceğiz.

Geri
Üst Alt