Düzenli Alt Bölümler Smf 2.0

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

orhan

Moderator
Bugün sizlere mod kulanmadan düzenli alt bölümler yapmayi göstericem

7bChbxq.jpg

ADIM: 1
Not: Eğer zaten Font-Awesome yüklüyse, bu adımı atlayın. Dosya aç: Tema / Index.template.php kapanış </ head> etiketi bulun. Öncesine ekle:

Kod:
<link rel="stylesheet" href="https://maxcdn.bootstrapcdn.com/font-awesome/4.5.0/css/font-awesome.min.css">

ADIM: 2
Dosya aç: Tema / css / index.css Sonuna ekle:

Kod:
/* Enter Pretty Sub Boards */
.children.windowbg > a,.children.windowbg > strong {float: left;width: 30%;}
.subtxt {display: block;font-weight: bold;padding-bottom: 5px;}
.subtxt::before {content: "\f115";}
.children.windowbg > a::before, .children.windowbg > strong::before {content: "\f114";}
.children.windowbg > a::before, .children.windowbg > strong::before,.subtxt::before {
  font-family: fontawesome !important; font-weight: 100; padding-right: 5px; display: inline-block;}
.children.windowbg {padding: 0.8em 0.7em;}
/* End Pretty Sub Boards */

ADIM: 3
Dosya aç:
Tema / BoardIndex.template.php Not: Eğer / BoardIndex.template.php varsayılan temanizda yoksa
defult temanin kini kopyalayip temaniza ekleyin ve sonra bu adımı uygulayın. Kodlarda Arayin : "children windowbg"
bu kodlari bulacaksınız:

Kod:
 <tr id="board_', $board['id'], '_children">
 <td colspan="3" class="children windowbg">
 <strong>', $txt['parent_boards'], '</strong> ', implode(', ', $children), '
 </td>
 </tr>';

Değiştirin

Kod:
 <tr id="board_', $board['id'], '_children">
 <td colspan="3" class="children windowbg">
 <span class="subtxt">', $txt['parent_boards'], '</span> ', implode($children), '
 </td>
 </tr>';
ADIM: 4 (İSTEĞE BAĞLI)

"Alt Bölümler" yazisini Değişmek isteyen kişiler için: Dosya aç: / Temalar / default / languages / index.english.php ara :
Kod:
$txt['parent_boards'] = 'Child Boards';
İle değiştirin:
Kod:
$txt['parent_boards'] = 'istediginizi yazin:';
Ek Notlar:

Adım 2 kodlar da düzenleme css: Eğer 2 sütun Alt bölumleri düzenini değişmek istiyorsanız "width: 30%;" "ile :% 50 arasinda genişliği ayarlayin ; ". Eğer daha fazla sütun istiyorsanız, sütun sayısını elde edene kadar sonra konum yüzdesini azaltin.

Hocam kodları bulamadım. Sanırım eski sürümüne göre yazılmış. Yenileme yapabilir misiniz?

Merhaba bir değişiklik yok kodlarda nerde taklidiniz?

cihilder.png

Geri
Üst Alt