Destek

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

sade

Yeni Üye
yardım edebilecek varmı  8)

http://sadedunyam.com siz baknca anlarsnz

bugun bi seyler yapmaya calısırken oldu yazılar öle

SMF, Simple Machines Forum'un kısaltmasıdır. Düşük kaynaklara sahip makineler için yapılmıştır. Ancak, zamandan tasarruf etmek için kullanabileceğiniz tüm temel özellikleri sağlar. Ayrıca, bölgesel çıkarlar için bir forum oluşturmayı kolaylaştıran birden çok dilin kurulumunu da destekler.

Ancak, birden çok dili desteklemek için veritabanınızı UTF-8 türüne dönüştürmeniz gerekir. Çünkü UTF-8, dünyadaki hemen hemen tüm dilleri kapsayan uluslararası bir karakter kümesidir. Bu nedenle, bu eğitimde, veritabanını SMF'de UTF-8'e nasıl güncelleyeceğimizi öğreneceğiz.

Bu eylemi gerçekleştirmek için yönetici erişimine ihtiyacınız var. SMF'ye yönetici erişiminiz varsa, yönetici hesabınıza giriş yapın  ve aşağıdaki resimde olduğu gibi ana gezinme çubuğunda verilen Yönetici seçeneğine tıklayın.

Create-new-forum1-1024x511.png

Orada, ana gezinme çubuğunun altında bir alt menü göreceksiniz. Bu menüde, bir açılır menü görmek için Ana seçeneğin üzerine gelin  . Bu açılır menüde  Yönetim merkezi seçeneğine tıklayın. Anlaşılmasını kolaylaştırmak için aşağıda verilen ekran görüntüsüne bakın.

Optimize-database-tables-in-SMF2-1024x492.png

Yönetim Merkezinde, Forum Bakımı metni ile etiketlenmiş seçeneğe tıklayın .

Optimize-database-tables-in-SMF3-1024x483.png

Forum Bakımı bölümünde, birkaç seçeneğe sahip bir menü bulacaksınız. Bu menüden Veritabanı seçeneğine tıklayın 
Optimize-database-tables-in-SMF4-1024x473.png

Veritabanı bölümünde, sayfanın altında, veritabanınızı UTF-8'e dönüştürmeye adanmış bir bölüm bulacaksınız. Referans için aşağıda verilen ekran görüntüsüne bakın.

Convert-database-to-UTF-81-1024x528.png

Son olarak,  veritabanınızı ve verilerinizi UTF-8'e dönüştürmek için Görevi şimdi çalıştır düğmesine tıklayın. Bu eylemi gerçekleştirdikten sonra, forumunuz birden çok dili kolaylıkla destekleyebilecektir.

sorun yazı karakterleriydi

turkish UTF-8  ve dil dosyasını yükledim düzeldi

yinede bi bakın

http://sadedunyam.com

herkese  cok teşekkur ederm

Türkçe karakter hatası kalmamış gibi ama keşke mobil uyumlu bir tema kullansaydınız.

Geri
Üst Alt