Destek

Katılım
23 Eyl 2019
Mesajlar
7
Puanları
1
yardım edebilecek varmı  8)
 
Katılım
23 Eyl 2019
Mesajlar
7
Puanları
1
bugun bi seyler yapmaya calısırken oldu yazılar öle
 

orhan

Moderator
Katılım
5 Ara 2018
Mesajlar
459
Puanları
28
Konum
Almanya
Web sitesi
webtiryaki.com
SMF, Simple Machines Forum'un kısaltmasıdır. Düşük kaynaklara sahip makineler için yapılmıştır. Ancak, zamandan tasarruf etmek için kullanabileceğiniz tüm temel özellikleri sağlar. Ayrıca, bölgesel çıkarlar için bir forum oluşturmayı kolaylaştıran birden çok dilin kurulumunu da destekler.

Ancak, birden çok dili desteklemek için veritabanınızı UTF-8 türüne dönüştürmeniz gerekir. Çünkü UTF-8, dünyadaki hemen hemen tüm dilleri kapsayan uluslararası bir karakter kümesidir. Bu nedenle, bu eğitimde, veritabanını SMF'de UTF-8'e nasıl güncelleyeceğimizi öğreneceğiz.

Bu eylemi gerçekleştirmek için yönetici erişimine ihtiyacınız var. SMF'ye yönetici erişiminiz varsa, yönetici hesabınıza giriş yapın  ve aşağıdaki resimde olduğu gibi ana gezinme çubuğunda verilen Yönetici seçeneğine tıklayın.

Create-new-forum1-1024x511.png


Orada, ana gezinme çubuğunun altında bir alt menü göreceksiniz. Bu menüde, bir açılır menü görmek için Ana seçeneğin üzerine gelin  . Bu açılır menüde  Yönetim merkezi seçeneğine tıklayın. Anlaşılmasını kolaylaştırmak için aşağıda verilen ekran görüntüsüne bakın.

Optimize-database-tables-in-SMF2-1024x492.png


Yönetim Merkezinde, Forum Bakımı metni ile etiketlenmiş seçeneğe tıklayın .

Optimize-database-tables-in-SMF3-1024x483.png


Forum Bakımı bölümünde, birkaç seçeneğe sahip bir menü bulacaksınız. Bu menüden Veritabanı seçeneğine tıklayın 
Optimize-database-tables-in-SMF4-1024x473.png


Veritabanı bölümünde, sayfanın altında, veritabanınızı UTF-8'e dönüştürmeye adanmış bir bölüm bulacaksınız. Referans için aşağıda verilen ekran görüntüsüne bakın.

Convert-database-to-UTF-81-1024x528.png


Son olarak,  veritabanınızı ve verilerinizi UTF-8'e dönüştürmek için Görevi şimdi çalıştır düğmesine tıklayın. Bu eylemi gerçekleştirdikten sonra, forumunuz birden çok dili kolaylıkla destekleyebilecektir.
 
Katılım
23 Eyl 2019
Mesajlar
7
Puanları
1
sorun yazı karakterleriydi

turkish UTF-8  ve dil dosyasını yükledim düzeldi

yinede bi bakın

http://sadedunyam.com

herkese  cok teşekkur ederm
 
Üst Alt