Admin Menu Hakkında

Merhaba, tekrar hoş geldiniz!

Bilgi sahibi olanlarla ihtiyaç duyanları buluşturmak, farklı bakış açılarına sahip insanları bir araya getirerek birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlamak ve herkesin bilgisini paylaşmasını sağlamak istiyoruz.

emrehandilekci

Kayitli Üye
Admin menü panelinin sitede sadece sol kısımda gözükmesini istiyorum. Kapatılıp açılma sekmesini iptal etmek kaldırmak ve onu kullanım dışı etmek istiyorum bunu nasıl gerçekleştirebilirim. Resimleri ekliyorum. Demek istediğimi oradan anlayabilirsiniz.

Menü oluşturamadığım için bu sekmeyi kaldırmak istiyorum. Menü görünüşünü nereden değiştirebilirim bulamadım.

panel2.jpg

Bu bahsettiğim admin panelin açık olduğu ve soldaki gibi kalmasını istediğim resim:

panel1.jpg

Yani ikinci resimdeki gibi kalsın istiyorum. Menu oluşturamadım. O kırmızı içine aldığım küçük ikonu işlev dışı bırakayım en azından. Sadece sol kısımda bütün sekmeler açık konumda olsun. Görsel olarak beni rahatsız ettiği için uyum sağlamadığından dolayı kaldırayım diye karar verdim. Menu oluşturabilseydim oraya güzel bir menü yerleştirmek isterdim.

____

Birde bir sorum daha olacaktı admin menu ile alakalı.

Bu iletmek istediğim soru; mevcut olduğu konumu biraz daha aşağıya taşımak istiyorum. Kodun nerede olduğunu bulamadım.

soru2.jpg

Merhaba istediğiniz özelikler birbirine bağlı calişiyor ayrı menu-js-css kodlamak gerek kisacasi her şeyi yeniden yazmak gerekli ne demek istediğimi anlamak için örneğin menuyu kaldirayim diyorsunuz resim 1 de Bu kodu bulun

Kod:
#admin_menu {
    min-height: 2em;
    padding-left: 0;
}

degistirin

Kod:
#admin_menu {
    display: none;
}

Sonuc menu giti ayni zamanda menuyle calişan fonksiyonlarda yani taşın birini çekerseniz buttun taşlar bozulur o yüzden 0 kodlama gerekiyor.

[member=2]orhan[/member] Orhan hocam öncelikle emekleriniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Sizin sayenizde öğreniyorum geliştiriyorum. Dediğiniz gibi kodların çalışma mantığınıda anladım bu kodun. Peki şunu öğrenebilir miyim? Size gösterdiğim standart temada olan menü var ya, bunu nasıl değiştirebilirim. Tasarım css kodlarıyla görünümünü nasıl değiştrebilirim? Kimlik bilgileri profili düzenle yazıyor o kısmı kastediyorum. Oranın görünüşünü değiştirecek menüye ait css kodunu bulamadım hocam. Bana o konuda yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba cms sistemler id tabanlı sistemlerdir wordpress hariç diğer cms ler if elseif bağlamında çalışır özelikle smf de bu özellik daha çok kullanılır bir döngüye yeni özelik eklemek için bunları iyi bilmek gerek sizin bu konunun başından sonuna kadar istediğiniz özelikleri ekledim çalışma alanımız GenericMenu.template.php orijinalle düzenlediğimi karşılaştırarak bunu daha iyi anlaya bilirsiniz eklediğim özeliklerin başlarına not ekledim yalnız türkce karakter hatası olduğu için İngilizce yazdım anlaşılır tarzda.

Tema İndir

Ekli dosyalar

• profil.png
    profil.png
    212.1 KB · Görüntüleme: 0
  • admin.png
    admin.png
    325.9 KB · Görüntüleme: 0
[member=2]orhan[/member] Orhan hocam gerçekten çok teşekkür ediyorum. Yani hizmet verdiğim sitede sizin emekleriniz yatıyor. Ben Allah razı olsun diyorum. Çok teşekkür ederim. İnanın bana bu konuda en büyük yardımı siz yaptınız. Çok çok teşekkür ederim...

[member=2]orhan[/member] Hocam sizinle öğreniyorum. Deneye deneye bu dilde sayenizde inanılmaz yol katettim. Aklıma yatıramadığım hala ufak noktalar var. Şimdi komutu değiştirmek istediğim noktayı buldum.

Kod:
 // Is this the current area, or just some area?
         if ($i == $menu_context['current_area'])
         {
            echo '
                  <a href="', isset($area['url']) ? $area['url'] : $menu_context['base_url'] . ';area=' . $i, $menu_context['extra_parameters'], '" class="active firstlevel">', $area['icon'], $area['label'], '', !empty($area['subsections']) ? '...' : '','</a>';

if (empty($context['tabs']))
               $context['tabs'] = isset($area['subsections']) ? $area['subsections'] : array();
         }
         else
            echo '
                  <a href="', isset($area['url']) ? $area['url'] : $menu_context['base_url'] . ';area=' . $i, $menu_context['extra_parameters'], '" class="firstlevel">', $area['icon'], $area['label'], '', !empty($area['subsections']) ? '...' : '','</a>';
         // Are there any subsections?
         if (!empty($area['subsections']))
         {
            echo '
                  <ul class="submenu">';

foreach ($area['subsections'] as $sa => $sub)
            {
               if (!empty($sub['disabled']))
                  continue;

$url = isset($sub['url']) ? $sub['url'] : (isset($area['url']) ? $area['url'] : $menu_context['base_url'] . ';area=' . $i) . ';sa=' . $sa;

echo '
                     <li>
                        <a ', !empty($sub['selected']) ? 'class="active" ' : '', 'href="', $url, $menu_context['extra_parameters'], '">', $sub['label'], '</a>
                     </li>';
            }

echo '
                  </ul>';
         }
         echo '
               </li>';
      }

Eğer yanılmıyorsam bu kodlar aşağıdaki resme ait kodlar hocam. Yani yan açılır sekmeye ait olanlar. Gri yandan açılan bir sekme var ya onu kastediyorum resimden de görebilirsiniz.

Ads-z.jpg

Bu kodlarda yaptığım herhangi bir değişiklik işlevsel hataya sebep oluyor. Yani mantığıma yatıramadığım kaçırdığım bir nokta var. Misal resimdeki menüyü kaldırmak istediğimizde belirttiğim kodda mı değişiklik yapmamız gerekiyor başka kodda mı hocam?

Bunu kavradıysam işlevsel konuların bazılarında da sanırım değişiklikler gerçekleştirebilirim.

merhaba bunu yapmakla neyi hedeflediğinizi anlamadım submenu yani (alt menu) adi üstünde bunu kaldırırsanız fonksiyon yolarına nasıl ulaşacaksınız? tabi gende siz bilirsiniz Kod bu

Kod:
			{
				echo '
						<ul class="submenu">';

{
						continue;

$url = isset($sub['url']) ? $sub['url'] : (isset($area['url']) ? $area['url'] : $menu_context['base_url'] . ';area=' . $i) . ';sa=' . $sa;

echo '
							<li>
								<a ', !empty($sub['selected']) ? 'class="active" ' : '', 'href="', $url, $menu_context['extra_parameters'], '">', $sub['label'], '</a>
							</li>';
				}

echo '
						</ul>';
			}

Bunu silerseniz alt menu gider.

orhan' Alıntı:
merhaba bunu yapmakla neyi hedeflediğinizi anlamadım submenu yani (alt menu) adi üstünde bunu kaldırırsanız fonksiyon yolarına nasıl ulaşacaksınız? tabi gende siz bilirsiniz Kod bu

Kod:
			{
				echo '
						<ul class="submenu">';

{
						continue;

echo '
							<li>
							</li>';
				}

echo '
						</ul>';
			}

Bunu silerseniz alt menu gider.

Doğru Orhan hocam oldu. Ben olayı tamamen yanlış anlamışım. Tekrardan aktifleştirdim. İlginiz için teşekkür ederim. Kısa zaman içinde sizin sayenizde desteğinizle oluşturduğum siteyi de sizlere göstereceğim. Gerçekten teşekkür ederim.

Alt menüyü kısa süreliğine kaldırıyorum hocam. Daha sonrasında menünün CSS kodlarını düzenleyip istediğim görünümü kavuşturunca tekrar aktifleştirmeyi düşünüyorum. :)

Geri
Üst Alt