Nis 14, 2021, 01:56 ÖÖ

Show posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.

Messages - F.A

1
Alıntı yapılan: orhan - Oca 26, 2021, 10:16 ÖÖTema yapıldı kendilerine teslim edildi hayırlı olsun.

Sen ne kral adamsın ya şu aşşağıdaki mesajı gördüm ya eyvallah..

Alıntı yapılan: Hazal - Oca 27, 2021, 10:47 ÖÖ
Alıntı yapılan: orhan - Oca 26, 2021, 10:16 ÖÖTema yapıldı kendilerine teslim edildi hayırlı olsun.

Orhan bey e teşekkür ederim bütün istediklerimi karşıladı ayriyeten minnettarım kendisine hayatımda ilk defa bir yârdim kuruluşuna sayesinde bağış yaptım zira kendisi ücretli iş yapmıyormuş beni çok duygulandırdı.

Allah kabul etsin hayırlı olsun..
2
Webmaster Genel / Ynt: Veritabanı Hatası
Nis 08, 2021, 11:43 ÖS
Alıntı yapılan: AlibrtcX - Oca 24, 2021, 08:06 ÖSAşağıdaki resimde kendi web hosting şirketinin bana tanımladığı panele giriş yaptım.


Resimde ok ile belirttiğim PhpMyadmin'e giriş yaptım ve sol tarafta üzerini beyaz çizdiğim veritabanları arasından site için olanı seçiyoruz.


Son resimde de görüldüğü gibi rastgele seçtiğim bir tablonun en aşağıda ne gibi işlemler yapabileceğime dair açılır pencereden onar seçeneğini seçiyoruz.Kafanın rahatlaması için tüm tablolara bakım yapabilirsin. Ne olur ne olmaz veritabanı ve sitenin bu günlük yedeğini oluştur. Sonra onarmaları dene. Sorunun devam ederse yaz çözmeye çalışalım. Konu havada kalmasın.


Resim için güzel emek harcamışsın ama onarmaya çalıştığın tablo ile basan hatanın alakasınıda açıklasaydın arkadaşa kafası karışmazdı.. sen biliyorsun o tabloyu onarıcağımı ama o hatayı alan kişi bilmiyor... hataya bakarak o tabloyu nasıl bulacak adlı bir konuda lazım buraya bence..
3
Alıntı yapılan: mustafa - Nis 07, 2021, 03:02 ÖSMerhaba şu gözden kaçıyor ola bilir ayni sorunu bende yaşadım orhan abiye sordum kayıt edilmiyor diye onun uyarısıyla sorunu çözdüm

orda yazan
Year (YYYY) - Month (MM) - Day (DD)

Year (YYYY) Sene

Month (MM) Ay

Day (DD) Gün

Bu sırayla yazılması gerek Biz al iştik gün ay sene diye.Hocam alakası olamaz bununla yıl yerine 2 haneli rakam mantıkende girilmez zaten (: teşekkür ederim..


Alıntı yapılan: cakal - Nis 07, 2021, 12:52 ÖSMerhaba 2 serisinde yanlış hatırlamıyorsam gelişmiş profil alanından yapa bilirsiniz gende smf destek sitelerinden yârdim talebinde buluna bilirsiniz daha sağlıklı olur.

Hayır ordanda olmuyordu komple yapılandırmaya kadar gittim ve artık siteyi kaldırdım rc'den devam edeceğiz inşaallah :) teşekkür ederim..


Alıntı yapılan: KeReM @ - Nis 07, 2021, 01:15 ÖSAynen hocam 2.0 serisindede var profil ayarları, zaten 2.1 e yükselttik forumu, ufak tefek sıkıntıları çözeceğiz artık.

O sürümde sunucu yapılandırması olmayınca eski taban sistemde cache sorunu yaşıyormuş öğrendim malum hosting firmasının panelinde bir düzenleme yapmadım varsayılan ayarları defaulttunda altındtamam bomba sende abi :)  :)
4
Tanışma Alanı / Ynt: Selamun Aleyküm
Nis 08, 2021, 02:28 ÖÖ
Teşekkür ederim.
5
Merhaba Bir sorum olacak
SMF 2.0.18 sürümünü kullanıyorum yani kullanacağım... profil ayarlarındaki doğum tarihi alanına girilen sene yıl gün değşiklikleri kaydetsem dahi hiç girilmemiş gibi oluyor nedeni nedir ?

birde şablona css girince anlık işlemiyor belli bir dakika geçtikten sonra site temasına uygulanıyor o bir sorunmudur .. sorun değilmidir..

teşekkürler..
6
Kendi ana siteniz 1 2 yıl paylaşımdan önce kapatılmış 5 küsür yıllık alanlara acıdım..
7
Ekleme yapalım.. site url  yapsında index.php yani şu şekilde /index.php?action=sitemap;xml bir uzantı varsa url' yapılandırması yapmamış olsanız bile sitemap'da olduğu gibi adresi girin... bazıları direk sitemap.php yazıp onaylamaya çalışıyor...

daha sonradan url yapınız değiştiğinde tekrardan tanıtırsanız daha doğrusu sitemap.php gönderirseniz çalışması stabil olarak devam edecektir... az önce deneyimlediğim için ekleme yapmak istedim ...

teşekkürler konu için..
8
Emeklerinize sağlık.. indirip kurulumunu yapıp deneysel olayları bitirip yaşadığım sorun veya yapamadığım olaylarda size sormak için dönücem... güzel renk komini..
9
Tanışma Alanı / Ynt: Selamun Aleyküm
Nis 06, 2021, 08:16 ÖS
Hoş buldum.. tabi bu benim sana deli deli sorular sormam ile dahada püsküllenecek  8)
10
Tanışma Alanı / Selamun Aleyküm
Nis 05, 2021, 06:28 ÖS
Merhaba ismim fatih yaş 32' xenforo kullanıcısı ve geliştiricilik adına kendimi geliştiriyorum... yeni alan adım ve hosting olarak smf' yi seçerek katkıda bulunmak ve acemiliğimi'de aynı zamanda olgunlaştırmak için girişimlerim olacak.. xenforo hakkında teknik gönüllü yardımcıda olabilirim... neyse geçelim onu o yüzden gelmedim..

smf kervanına kendimi kattım kocaman selam diyerek hayırlı günler iyi akşamlar diliyorum..
11
Toplist & Hitlist / Ynt: www.r1o.net
Nis 05, 2021, 05:50 ÖS
r10'un yan sanayisi ama zekice bir alan adı  8)