avatar_sade

Destek

Başlatan sade, Kas 25, 2020, 11:55 ÖS

« önceki - sonraki »

sade

yardım edebilecek varmı  8)

ali

Merhaba nasıl bir yardıma ihtiyacınız var?

sade

http://sadedunyam.com siz baknca anlarsnz

sade

bugun bi seyler yapmaya calısırken oldu yazılar öle

ali

Kas 26, 2020, 12:10 ÖÖ #4 Son düzenlenme: Kas 26, 2020, 12:16 ÖÖ ali
utf8 sorunu Burayı okuyun @orhan

sade


orhan

SMF, Simple Machines Forum'un kısaltmasıdır. Düşük kaynaklara sahip makineler için yapılmıştır. Ancak, zamandan tasarruf etmek için kullanabileceğiniz tüm temel özellikleri sağlar. Ayrıca, bölgesel çıkarlar için bir forum oluşturmayı kolaylaştıran birden çok dilin kurulumunu da destekler.

Ancak, birden çok dili desteklemek için veritabanınızı UTF-8 türüne dönüştürmeniz gerekir. Çünkü UTF-8, dünyadaki hemen hemen tüm dilleri kapsayan uluslararası bir karakter kümesidir. Bu nedenle, bu eğitimde, veritabanını SMF'de UTF-8'e nasıl güncelleyeceğimizi öğreneceğiz.

Bu eylemi gerçekleştirmek için yönetici erişimine ihtiyacınız var. SMF'ye yönetici erişiminiz varsa, yönetici hesabınıza giriş yapın  ve aşağıdaki resimde olduğu gibi ana gezinme çubuğunda verilen Yönetici seçeneğine tıklayın.Orada, ana gezinme çubuğunun altında bir alt menü göreceksiniz. Bu menüde, bir açılır menü görmek için Ana seçeneğin üzerine gelin  . Bu açılır menüde  Yönetim merkezi seçeneğine tıklayın. Anlaşılmasını kolaylaştırmak için aşağıda verilen ekran görüntüsüne bakın.Yönetim Merkezinde, Forum Bakımı metni ile etiketlenmiş seçeneğe tıklayın .Forum Bakımı bölümünde, birkaç seçeneğe sahip bir menü bulacaksınız. Bu menüden Veritabanı seçeneğine tıklayın 


Veritabanı bölümünde, sayfanın altında, veritabanınızı UTF-8'e dönüştürmeye adanmış bir bölüm bulacaksınız. Referans için aşağıda verilen ekran görüntüsüne bakın.Son olarak,  veritabanınızı ve verilerinizi UTF-8'e dönüştürmek için Görevi şimdi çalıştır düğmesine tıklayın. Bu eylemi gerçekleştirdikten sonra, forumunuz birden çok dili kolaylıkla destekleyebilecektir.

BlackVan

sorun neydi? afedersiniz

sade

sorun yazı karakterleriydi

turkish UTF-8  ve dil dosyasını yükledim düzeldi

yinede bi bakın

http://sadedunyam.com

herkese  cok teşekkur ederm

KeReM @

Türkçe karakter hatası kalmamış gibi ama keşke mobil uyumlu bir tema kullansaydınız.

sade