Wikipedia Yeni Sosyal Ağ Projesi Üzerinde Çalışıyor

Başlatan samet, Ksm 16, 2019, 09:18 öö

« önceki - sonraki »
İki yıl önce, Wikipedia gazetecilerin orijinal haberleriyle sahte haberlerle mücadele etmek için hazırlanan çevrimiçi bir yayın olan Wikitribune'yi başlatmıştı. Wikitribune istenilen düzeyde bir ilerleme ve başarı kaydedemişti, bu yüzden şimdi Wikitribune, WT: Social, sosyal ağ sitesi ve haber paylaşım platformu olarak yeniden başlatılıyor. Facebook ve Twitter'a bir alternatif olacağı umuluyor.

Bu platformlar gibi WT: Social da kullanıcıların makalelerini paylaşmasına izin verecek. Ancak WT: Sosyal, reklam yerine bağışlarla finanse edilecek. En çok yorum yapan veya en çok beğenen gönderileri yayınlamak için algoritmalar kullanan Facebook ve Twitter'dan farklı olarak, WT: Social ilk önce en yeni bağlantıları gösterecek. Gelecekte bir "pozitif oy" düğmesi ekleyebilir.

WT: Sosyal, küçük ve niş toplulukları da destekleyecektir. WT: Sosyal katılmak ücretsiz olacaktır, ancak şu anda bir bekleme listesine kaydolmanız, bağış yapmanız veya arkadaşlarınızı davet etmeniz gerekiyor.

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren webtiryaki.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.webtiryaki.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.