Gönderen Konu: Forum Sitesi Sahipleri İçin Hit Kazanma Yolları  (Okunma sayısı 1166 defa)

30 Kas 2012, 18:59:23

Çevrimdışı EREN.KYGZ

  • Acemi Üye
  • *
Forum Sitesi Sahipleri İçin Hit Kazanma Yolları

Genelde forum sahiplerinin genel sorunlarından birisi de "forum açtım,  fakat forumum büyümüyor, google'da çıkmıyor, napabilirim?" gibi  sorulardır.Bende karınca kararınca bu sorularınıza cevap olarak bir  makale yazmak istiyorum.Makalemi okuyacak arkadaşlara şimdiden  teşekkürlerimi sunarım.Forumunuz için hit taktikleri;

1.  Bu konumun yararını görmek istiyorsanız, ve hala bir forumunuz yok ise buraya  tıklayarak kendinize bir forum oluşturun.
2. Forumunuzu  oluşturduktan sonra forumunuzun bölümlerini (düzenli) bir şekilde  açın.Düzenli bir şekilde dememdeki kastım, forumunudaki bölümleri  açarken Türkçe'mizi doğru kullanmaya ve kelimeleri doğru yazmaya özen  gösterin.
3. Forumunuzun bölümlerini açtıktan sonra  forumunuzun genel ayarlarını yapın.Yani duyuru eklemek istiyorsanız  tablo olarak duyurular ekleyin vb.
4. Forumunuzun  genel ayarlarını yaptıktan sonra forumunuza, forumunuzun içeriğine uygun  bir tema seçin.Temayı seçmek için hitskin.com adresini veyahut  forumunuzda bulunan temaları seçebilirsiniz.Temanızın aşırı derecede  abartılı olmamasına dikkat edin.Her zaman sadelik iyidir.En önemlisi ise  forumunuzun temasının renkleri, kullandığınız temanın  ziyaretçilerinizin gözlerini yormaması için çok titiz davranın.Sonuçta  temanız ziyaretçilerinizin gözünü yorarsa, ziyaretçileriniz artık  forumunuza girmez olur.
5. En önemli sorunlardan  biride temalarınıza eklediğiniz çok sayıda kodlar.Forumunza çok sayıda  kod eklediğinizde sanıyorsunuz ki, forumunuz daha bir profesyonel  denilebilir bir forum haline geliyor.Fakat bu konuda  yanılıyorsunuz.Forumunuza az ama öz denilebilecek kadar kod eklerseniz  bir sorun olmaz, fakat forumunuza çok sayıda eklediğiniz kodlar  forumunuzu bozabilir, ve forumunuzun heryerini kapladığı zaman  ziyaretçilerinizi forumunuzdan soğutabilir.
6.  Forumunuzu tema konusunda ayarladıktan sonra, gelelim forumunuzun güncel  olmasına.Forumunuzu güncel tutmanız demek, Google'ın forumunuzu o kadar  çok sevmesi demek.Sonuçta hiçbir zaman Google, verilen emeği göz ardı  etmez.Elinizden geldiğince, forumunuza paylaşım yapmaya özen  gösterin.Gerekirse hergün belli bir sayı belirleyin, o sayı kadar  forumunuza konu açın.
7. Forumunuzun güncelliğinide  sağladıktan sonra gelelim forumunuzun yönetimine, forum yönetimi en  önemli hususlardan bir tanesidir.Forum yönetimi demek forumun gelişmesi  demektir.Sonuçta forumunuz, sadece sizin ilgilenmenizle vereceği sonuç,  bir çok kişi tarafından yani forum yönetiminiz tarafından ilgilenmesi  sonucundan azdır.Forumunuza bir yönetim ekibi kurun, ve bu yönetim  ekibini yönetim ekibi kurmak için kurmayın.Gerçekten forumunuzla  iliglilenecek kişiler tarafından kurun ki forumunuz güncel olmaya devam  etsin.Forumunuzun yönetiminde hassas davranmanız gereken bir diğer konu  ise, forumunuza kuracağınız yönetimin güvenilir kişiler tarafından  olması.Forumunuzdaki yönetimindeki kişilerin güvendiğiniz kişilerden  olmasına dikkat edin.
8. Forumunuzun yönetimi  kurduktan sonra, belli günlerde forumunuzun google tarafından kaç index  aldığına bakmak için google'a (site:sitenizinadi.com) burada örnek  olarak .com yazdım.Yani .com yerine forumunuzun uzantısını yazacaksınız.
9.  Forumunuzun için yetkinforum.com'da arama yaparak Site Map konusundan  yararlanarak Site Map yapın.Site Map'inde forumunuz için büyük ölçüde  yararı vardır.
10.Yukarıda dediğim maddeleri  uyguladıktan sonra bu dediğimi dikkate alın, bu dediklerinizi uyguladım  fakat forumum hala büyümedi diyorsanız: Forumunuz Google'da çıkmasa  bile, forumunuzun Google indexleri hiç yükselme se veyahut forumunuzun  hiç Google'da indexi yoksa bile, forumunuza hiç ziyaretçi girmiyor ise -  bile forumunuzla ilgilenmeye devam edin.En azından 1-2 arkadaşınızı  forumunuza çağırarak forumunuzda bir ortam kurmaya özen gösterin.Zaten  yavaş yavaş forumunuz büyümeye başlayacaktır.