Gönderen Konu: İnci Blog Teması  (Okunma sayısı 1106 defa)

03 Ara 2012, 12:25:40

Çevrimdışı By_kimlik

  • Acemi Üye
  • *


Uzun bir aradan sonra yine sizlerle beraberiz. Hemde bomba gibi geldik. Karşınızda İnci WordPress Blog Teması. Beni takip edenler bilirler. Ben bir temayı çok fazla kullanmayı seven birisi değilim. Gözüme güzel bir tema çarparsa hemen onu kullanmaya başlarım. E artık bu temanında vakti geçti diyerekten paylaşma istedi duydum.Temanın Kurulumunu unuttum desem yeridir.
Kurulum

Temayı etkinleştirdikten sonra “Görünüm > Menüler” kısmında üç adet menü alanı oluşturmamız gerek. İlk oluşturduğumuz kısmı Sayfalar alanının altına 2.sini Menüde göstermek istediğiniz kategorileri ekleyerek Menü Kategorileri kısmına ve sonuncusunuda Yan Menü(Sidebar)daki kategoriler için hazırlandı. Bunları yaparsanız sanırım yeterli olacaktır.

emada kısmen bileşen desteği bulunmaktadır. Yani “Son Yorumlar – Son Yazılar” gibi seçenekleri kullanabilirsiniz.

Temaya panel yazacaktım ancak vazgeçtim. Onun için düzenlenmesi gereken yerler -ki bunlar-

Twitter alanı – header.php
Yan alan(sidebar) – sidebar.php
Footer resimi – footer.php

adreslerinden düzenlenilebilir.

Buraya kadar her hangi bir sorun çıkmadıysa son olarak Anasayfada bulunan “Öne çıkan yazılar” alanına yazımızı eklemek için “manset” adı altında bir özel alan oluşturmamız yeterli olacaktır. İçerisine her hangi bir değer girebilirsiniz önemli değil.

Ve son olarak.. Siz bu satırları okurken ben çoktan temamı değiştirmiş olacağım ve beni bir daha bu tema ile göremeyebilirsiniz. Unutmadan, demo adresini gerekli eklentiyi kurar kurmaz ekleyeceğim.

İNDİRMEK İÇİN TIKLA
İyisi DEğil En iyisi İçin