Yukarı Facebook Twitter Google+ Aşağı

Gönderen Konu: WordPress’i Yavaşlatan Eklentileri Bulun  (Okunma sayısı 714 defa)

Çevrimdışı ugur

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 26
  • Beğeni: 6
  • Karma +1/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
WordPress’i Yavaşlatan Eklentileri Bulun
« : 09 May 2015, 08:06:07 »
Eklentiler sitemi yavaşlatıyor!

Bu cümleyi ilk kuran siz değilsiniz. WordPress sitenize kurduğunuz her eklenti kendi PHP kodlarını eklemekle kalmaz, yerli yersiz CSS ve JavaScript kodları da ekler. Bu da sitenizin açılış hızında gözle görülür yavaşlamalara sebep olabilir. Bu sorunun tek çözümü kullandığınız eklentilerin sayısını azaltmak. P3 de dahil hiçbir WordPress eklentisi bu sorunu aşmanızı sağlamaz. Sadece bu yolda size yardımcı olabilir.

Plugin Performance Profiler

P3, kötü yapılandırılmış eklentileri tespit etmenize yardımcı oluyor. Böylece yavaş çalışan eklentileri kaldırıp sitenizin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Eklenti sıradan bir ziyaretçi gibi sitenize giriyor ve ekranları geziyor. Bu esnada yüklenen diğer eklentiler tarafından yüklenen JavaScript, CSS gibi dosyalar hesaplanıyor, SQL için yapılan sorgular toplanıyor. Böylece sonuç grafiksel olarak da sunuluyor. Ayrıca yaptığınız tüm taramalar saklanıyor, zaman içerisindeki hız değişimleri görüntülenebiliyor.


Sitenizde kullandığınız eklentiler dışında hız / performans testinde site açılma süresi, tema yüklenme süresi, bellek kullanımı ve MySQL sorguları gibi istatistikleri de tutmakta.

P3 nasıl kurulur?

Eklenti tamamıyla ücretsiz.
WordPress’e eklentilerin nasıl kurulduğunu kısaca hatırlayalım.

1) Dosyayı indirin ve zip içerisinden çıkarın.
2) Eklenti klasörünü FTP aracılığıyla ‘/wp-content/plugins/’ dizinine upload edin,
3) WordPress admin panelinizden Eklentiler alanına gidip eklentiyi etkinleştirin.
INDIR


alinti wmaraci