Gönderen Konu: AdMan WordPress Reklam Yönetimi Eklentisi  (Okunma sayısı 793 defa)

25 May 2015, 17:01:18

Çevrimdışı cakal

  • Yönetici
  • *
WordPress sistemi kullananlar için en basit ve kullanışlı reklam eklentisi olan WordPress  AdMan Eklentisi‘ni sizlere tanıtmak ve kullanmak isteyenleri bilgilendirmek istedim.
Bu eklentiyi çalıştırmak ve kullanmak için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağım. Öncelikle temel soruları cevaplayalım.
AdMan Nedir?
AdMan, yazıların içine, sonuna veya başına istediğiniz bir alana kolayca panel aracılığıyla saniyeler içerisinde reklam kodu eklemenizi sağlayan basit ve kullanışlı bir reklam yönetimi uygulaması.
AdSense kodlarım için kullanabilir miyim?
AdMan eklentisini, AdSense veya diğer tüm reklam servislerinin kodları için kullanabilirsiniz.
Önemli not: Eklenti en son 2 sene önce güncellenmiş ancak 2.2 üzeri tüm wordpress sürümleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. En azından kullandığım tüm sitelerimde beni yarı yolda bırakmadı ve bir sorunla karşılaşmadım.
Eklentiyi buraya tıklayarak indirebilir ya da siteadresiniz.com/wp-admin > Eklentiler > Yeni Ekle > Eklenti Ara kısmına AdMan yazarak kolayca yükleyebilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra admin panelinde ‘Eklentiler’ kısmından aktif edebilirsiniz. Eklentiyi yükledik ve aktif ettik şimdi ise WP-Admin > Ayarlar > AdMan kısmından eklenti ayarlarını yaparak reklamlarınızın hangi kısımlarda görünmesini istediğimizi ayarlayalım.
Adman Options kısmına geldiğimizde burada 4 adet kutu karşılıyor bizleri. Bunlara tek tek bakalım.
1. Ad-Code to appear on homepage only, before your first post
Buraya ekleyeceğiniz kod sadece anasayfanızda görünür ve ilk yazının üstünde yer alır.
2. Ad-Code to appear before your post content
Buraya ekleyeceğiniz reklam kodu yazı sayfasında içeriğin en üstünde gözükür. Diğer bir değişle başlık altı, yazı başı.
3. Ad-Code to appear in the middle (calculated) or where you specify
Bu kısımda ise ekleyeceğiniz kod yazının ortasında gözükür (uzun yazılar için ideal). Yalnız şunu unutmamak lazım iki seçenek var ya kod eklentinin istediği mesafede hesaplanarak tam ortaya eklenir ya da <!– adman –> kodunu eklediğiniz yerde görünür.
4. Ad-Code to appear after your post content
Son kısımda yer alan kutucuğa ekleyeceğiniz kod ise yorumların üstünde yazının sonunda görünür.