Gönderen Konu: Webmasterlar İçin Kullanışlı Firefox Eklentileri  (Okunma sayısı 1737 defa)

18 Kas 2012, 19:44:23

Çevrimdışı orhan

  • Kıdemli Üye
  • *
[h1]
  işinize yarayabilecek 7 adet firefox eklentisi paylaşacağım. Eklentiler arasında renk bulma ve oluşturma, font bulma, ölçüm yapma, ekran görüntüsü alma ve test araçları gibi birçok yararlı araç bulunmakta. Bu paylaştığım eklentilerin çoğunu kullanıyorum ve işimi fazlasıyla kolaylaştırdıklarını size rahatlıkla söyleyebilirim.
1:Color Zilla
Bu eklenti ile web sayfaları üzerindeki beğendiğiniz renklerin kodlarını RGB veya Hex kodu şeklinde alabilirsiniz. Ayrıca eklenti içinden renk paletinide kullanarak kendi zevkinize göre renkler oluşturmakta mümkün.

2:Font Finder

Adında anlaşabileceği gibi bu eklenti ile web sayfalarında bulunan yazıların fontları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Eklenti ayrıca renk, font türü, bırakılan boşluk ve kullanılan elementlere kadar detaylı bilgi sunmakta.

3:Measurelt

Bu eklenti ile web sayfası üzerinde belli bir alanın genişliğini ve yüksekliğini ölçebilirsiniz.

4:Screengrap

Bu eklentimiz ile web sayfalarının görüntüsünü çeşitli şekillerde ister kopyalayabilir isterseniz .png formatında çıkarttırabilirsiniz. Sıklıkla kullandığım bu eklentiyi sizde çok seveceksiniz.

5:Firebug

Firebug eklentisi ile web sayfalarınızdaki html, css ve javascript hatalarınızı öğrenebilirsiniz. Güzel bir test aracı olduğunu düşündüğüm bu eklentiyi size tavsiye ederim.

6:HTML Validator

Yine güzel bir test aracı olan HTML Validator ile web sayfalarınızdaki HTML hatalarını ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

7:Alexa Sparky

Alexa Sparky ile girdiğiniz web sitelerinin alexa değerlerini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu eklentiyi kullanmak kendi web sitenizede alexa sırası için yarar sağlayacaktır.[/h1]
« Son Düzenleme: 14 Nis 2016, 11:27:14 Gönderen: orhan »