Yukarı Facebook Twitter Google+ Aşağı

Gönderen Konu: Çok Kullanılan Siyah Beyaz Fotoğraf Uygulamalari  (Okunma sayısı 878 defa)

Çevrimdışı Ata

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 140
  • Beğeni: 1
  • Karma +1/-0
    • Profili Görüntüle

[h1]Yoğun kontrast ayarlarının ve rengarenk filtrelerin çeşitli mobil uygulamaların sunduğu alternatifler nedeniyle sık kullanılması, fotoğraf severleri yavaş yavaş filtresiz, sade görüntüler yakalamaya yönlediriyor. Özellikle fotoğrafa gönül veren, bunu profesyonel hayatına taşıyan herkes, abartılı renk filtreleri ve kontrast ayarları kullanarak göz yoran fotoğraf paylaşımlarından uzak durmaya başladı.

Bu nedenle, sürekli takip edilen bazı fotoğraf bloglarında, bazı özel Instagram, Pinterest gibi platformların hesaplarında monochrome (tek renk) devriminin yaşandığını görebilirsiniz. Facebook, Twitter gibi platformlarda ise bu akımın hayranlarının iletişim halinde olduğunu ve monochrome uygulamalar ile ilgili fikir alışverişlerinde bulunduğunu söylemek de mümkün.

 Black and White Camera Pro

Bu uygulama, sadece monochrome çekimler için tasarlanmış. Yalnızca Android işlemciye sahip cihazlarda kullanılabilen Black and White Camera Pro’nun, sepya, kırmızı-yeşil gibi 5 farklı filtresi bulunuyor. Ayrıca ücretsiz olan bu uygulama, kontrast ayarı olanağı da sunuyor. Uygulamanın IOS’larda kullanılan Black & White Camera Pro’dan farklı olduğunu da hatırlatalım.

Camera Noir

Camera Noir uygulamasının, üç temel ayarı var; düşük, orta ve yüksek kontrast ayarı. Ancak fotoğrafları muhteşem birer monochrome esere döndürdüğü de bir gerçek. Bu da aslında çekim sırasında kamera odaklamasının, pozun iyi ayarlanabilmesinden kaynaklanıyor. Bu konuyla ilgili araç çubuğunda bulunan seçenekler, yakalamak istediğiniz poz için gerekli düzenlemeleri yapmanıza yardımcı oluyor.

Ayrıca daha önce çektiğiniz fotoğrafları bu uygulamayı kullanarak, düzenlemeniz de mümkün.

 Dramatic Black & White

Yoğun özel efektlerle dolu Dramatic Black & White monochrome fotoğraf uygulaması, yüksek kontrast özellikli filtrelere sahip. Uygulamayı başlatıp, ayarlardan birini seçtiğinizde, bu ayarın uygulanabileceği en iyi alanı odaklamanıza yardımcı oluyor. Hemen hemen hiçbir şeyin elle ayarlanmasına gerek kalmaması da uygulamanın önemli bir özelliği.

Uygulamada en çok tercih edilen bazı filtreler ise, siyah beyaz, dramatik siyah beyaz ve kızılötesi. Diğer ayarlar arasında da drama, spot ışığı, tonlama ve gren ayarları yer alıyor.

 Hueless

Hueless, bir fotoğraf düzenleme uygulamasından çok kamera uygulaması olma özelliğini taşıyor. Kamera ve kamera ayarlarına sahip uygulama, en çok manzara fotoğrafları için tercih ediliyor. Uygulamanın araç çubuğunda yer alan özellikler sayesinde, fotoğraf uzantısını TIFF veya JPEG olarak seçebilir, poz üzerinde uygulayacağınız seçenekler için kolay çözümler üretebilirsiniz. Ayrıca Hueless’ta mavi, turuncu, sarı, kırmızı gibi monochrome seçenekleriniz de bulunuyor.[/h1]

Kaynak teknolojimedya.net
« Son Düzenleme: 09 Ara 2014, 07:02:58 Gönderen: Ata »