Gönderen Konu: Google'nin Yeni Güncellemesi Yayinlandi  (Okunma sayısı 554 defa)

Çevrimdışı Ata

  • Yönetici
  • Trade Sayısı: (0)
  • *
  • İleti: 134
  • Karma +1/-0
    • Profili Görüntüle
Google'nin Yeni Güncellemesi Yayinlandi
« : 26 Eyl 2014, 21:02:15 »

[h1]Google, Panda güncellemesinin son versiyonunu duyurdu. Güncellemenin hedefi ise kısa veya kötü olan içeriklerle iyi bir sıralama elde eden siteleri cezalandırmak.
Google, Google+ platformunda paylaştığı gönderi ile güncellemenin yavaş bir şekilde yayınlanacağını belirtti. Güncelleme kısa bir süre önce etkinleştirildi ve önümüzdeki hafta dahil olmak üzere etkisini belirtildiği gibi yavaş bir biçimde gösterecek. Google, bölgeye bağlı olarak arama sorgularının %3-5 oranında etkilenebileceğini söylüyor.
Bu son güncellemede farklı bir şey yer alıyor mu? Google bu güncellemenin kusursuz olacağını ve yüksek kaliteli ufak ve orta dereceli sitelere daha iyi sıralama sunacağını düşünüyor:

Kullanıcılardan ve site yöneticilerinden elde edilen geri dönüşler doğrultusunda, Panda’nın düşük kaliteli içerikleri daha keskin bir biçimde tanımlayabilmesini sağlayacak birkaç sinyal keşfettik. Bu güncellemenin sonucunda yüksek kaliteli içeriğe sahip ufak ve orta dereceli siteler, daha iyi bir sıralama elde edebilecekler.

Bazıları İçin Yeni Fırsatlar, Bazıları İçin Yeni Cezalar

Bu güncelleme daha önceki Panda güncellemesinde ceza alan kişiler için toparlanma şansı olacak, tabi bu eğer doğru değişiklikler yapılmışsa geçerli olacak. Eğer Panda tarafından etkilenmişseniz, sitenizde değişiklikler yapmışsanız, önümüzdeki haftanın sonunda ne durumda olduğunuzu görmüş olacaksınız.

Bu güncelleme yeni siteler için Panda tarafından ceza alabilme anlamına gelecek. Bu hafta içerisinde Google üzerinden elde ettiğiniz trafikte önemli düşüşler görürseniz, Panda güncellemesi sizi etkilemiş demektir.

Güncelleme Rakamı Hakkında

Neden bu güncellemeye 4.1 adını veriyoruz? Google bir önceki güncellemesinin adını Panda 4.0 olarak kendisi belirtmişti. Bu güncelleme ise büyük bir güncelleme olmayacağı için bunu Panda 4.1 olarak adlandırabiliriz.
Bu güncellemeler isimlendirilirken etki boyutu göz önünde bulundurulur. Ufak veya büyük bir güncelleme olup olmadığı bu şekilde belirtilir ancak Panda 3.92 güncellemesi gibi ilginç sonuçlar veren güncellemeler de mevcuttur.

Google bir önceki güncellemeyi Panda 4.0 olarak nitelendirildiğinde göre bu güncellemeyi gönül rahatlığı ile 4.1 olarak nitelendirebiliriz.[/h1]
« Son Düzenleme: 14 Nis 2016, 10:51:07 Gönderen: orhan »