Dmoz ve Google

Started by weptiryaki, 27 Feb 2013, 08:00:09

previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

weptiryaki

[h1]Google Dmoz'u Önemsiyor mu?

1999 yılında Netscape tarafından kurulan Açık Dizin Projesi, Son günler de Google, Dmoz'u önemsemiyor gibi sözler çıkmakta. Bu proje Google tarafından önemsenmek için kurulmamıştır. Dmoz'un böyle bir beklentisi yoktur. Dmoz kaliteli siteleri dizinine kazandırmak için kurulmuş bir projedir.

Nihayetin'de Alexa, Google ve diğer arama motorları Dmoz verilerini az da olsa önemsiyor. Bunu test etmek için, 2 yıllık bir sitemi dmoz'a ekledim. Pagerank değeri 0 olan sitem 1 ay gibi kısa süreçte, Pagerank değeri'nin ( 1 ) Olduğunu gördüm. Ve index'lerde artış gözlemledim. .

Dmoz Türkiye Hakkında

10 yıl öncesine kadar Türkçe içerikli siteler çok azdı. Dmoz bir hassa Türk editörlere yer vererek, Türkçe kategorisin'de kaliteli siteleri bir araya getirdi. Editör kaynakları'nın Türkçe çevirileri, Türkçe kategorisi Admini;

Meta Editör Erkin, Maxcoder ve Catmod yetkisine sahip Şahinler'in büyük emeği vardır. Dmoz Editörleri gönüllüler'den oluşmaktadır. Yabancı Meta veya Catmod yetkisine sahip Editörlerin Türkçe Kategori ve Editör alımlarına yardım ettiği bilinmektedir.

Kaynak: Aorhan[/h1]

Skaty

Maalesef Dmoz ile ilgili bir sürü söylenti dolaşmaktadır, yayında bile olmayan sitelerin eklendiği, editörlerin yancı davrandığı hatta para yedikleri bile konuşulmaktadır, r10'da ikna edici birçok ipucu var bu konuda.

orhan

Quote from: Skaty on 11 May 2013, 00:51:46
Maalesef Dmoz ile ilgili bir sürü söylenti dolaşmaktadır, yayında bile olmayan sitelerin eklendiği, editörlerin yancı davrandığı hatta para yedikleri bile konuşulmaktadır, r10'da ikna edici birçok ipucu var bu konuda.

Katiliyorum bu konuda baya bir speklsyon dolaşiyor ortalikta

XenForo

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunmaz

kimyaci

Kaç kez başvurdum maalesef netice alamadım.Kaydın kabul edilmesi için ne yapmak lazım.Forum çok iyi gidiyor ama neden ise kayda alınmıyor.

orhan

hocam ingilizce baş vurun türkce değil birde bu cok önemli katağoriyi iyi secin ornekleri  inceleyin(başvuru orneklerini)

speed xp

teşekkürler. sağol.
Forum Sitesi
http://forumforumsarayi.esy.es
forumforumsarayi.esy.es

rekyo

dmoz kaldırıldı konunun kilitlenmesi daha doğru olur bimeyen arkadaşlar için veya güncellenirse.
İzmir SEO Uzmanı