Yukarı Facebook Twitter Google+ Aşağı

Gönderen Konu: Opencart Nedir ?  (Okunma sayısı 43 defa)

Çevrimdışı cakal

  • Yönetici
  • *
  • İleti: 111
  • Beğeni: 2
  • Karma +1/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
Opencart Nedir ?
« : 18 May 2017, 19:52:06 »
Öncelikle Opencart nedir ve ne işe yarar onu açıklamakda yarar var.
OPENCART NEDİR?
Opencart internette bir ürün satmaya yarayan açık kaynaklı PHP tabanlı bir E-Ticaret Scriptidir. Ücretsizdir.  Opencart, E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan yazılımdır. Açık kaynak yazılım olmasının sebebi geliştirilmek  istenmesidir. Açık Kaynaklı kod geliştilmeye uygun,  çok kişinin yazılıma ek kodlar  ekleyerek yazılımı daha da kullanılır hale getirilmek istenmesidir. Yoksa, açık kaynaklı kod demek kendi sitenizde ki tüm kodlarn herkes tarafından görüleceği,  açık olacağı anlamına gelmemekdedir.
Şu an internette var olan çoğu profesyonel şirketler ve orta ölçekli bir çok şirkete  ait siteler Opencart alt yapısındadır. Bu yazılımı seçmelerinin sebebine gelince, hayatında daha hiç kod yazmamış, kod bilgisi sıfır, internet kullanımı sıfır olan birinin bile bu yazılımı rahatlıkla kullanabilir olmasıdır. Kendine ait ürünleri internet aracılığı ile anında satmaya başlayabilir.
Opencartta sayısız ürün girilebilir ve site içinde bu ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz. Sayısız kategori oluşturabilir ve bayii oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir çok dilde desteği vardır ve bunun yanısıra birçok para birimi altında ürünlerinizi satabilirsiniz. Diyelim yurt dışından birilerine ürününüzü satacaksınız, müşteri  para birimini site içinde anında Euro ya da Dolar olarak ayarlayabilir ve ürününüzü o para biriminden satın alabilir. Bunun yanısıra otomatik resim boyutlandırma ve daha birçok güzel özelliklere sahipdir. Ve siz bunları yapmak için paralar ödemek zorunda değilsiniz. Hiç para ödemeden böyle harika bir E-Ticaret scriptine sahip olabilirsiniz.
Opencart hızlı kurulum ve 6 000′ den fazla eklenti ve modülü ile internette satış yapmak isteyen çok kişinin kolaylıkla kurarak kullandığı ücretsiz harika bir yazılımdır. Kendi E-Mağazasına sahip olan bu kişiler sitelerini rahatlıkla yönetebilir ve ürünlerini kendileri ekleyerek satabilirler.
Opencart Yazılımını Seçmek İçin Başlıca Özellikler:

Sınırsız ürün ekleyerek,  sınırsız kategori ve sınırsız üretici ekleyebilirsiniz.
Ödeme Yönetimi Gelişmiştir. Ayrıca Ödeme Modül entegrasyonu ile daha da geliştirebilirsiniz.
Sanal pos. Her bankanın sanal pos modüllerini kullanabilirsiniz.
XML entegrasyonu ile diğer hazır programlarda bulunan arena, index, penta vb. tedarikçileri kullanma olanağına sahipsiniz.
Açık kaynak olması ve bunun sayesinde sürekli gelişen bir yazılım olması.
Kolay kurulum ve kolay yönetebilme. Yani kullanımı herkesin anlayacağı bir şekilde yazılmış olması.
Kendi sunucunuzda kullanmanız.
Sürekli destek bulabilmeniz.
Eğer bazı yazılımlarla kıyaslamak isterseniz Opencart’ ın sürekli gelişen ve her isteğinize uyan, isteklerinizi kolaylıkla karşılayabilecek olmasıdır. Bunun yanı sıra modül ve eklentilerle destek alabilmeniz Opencartı daha cazip mükemmel kılmakdadır.
E-Mağazanız için istediğiniz renkde, biçimde yüzlerce tema bulabilmeniz ya da özel olarak tema yapdırabilmeniz.
Bir çok dil seçeneği ile ürünlerinizi dünyaya duyurmanız.
Mükemmel seo optimizasyonu ile arama motorlarında Global yer almanızı sağlar.
Ürünlerinizi kargo ile gönderebilme olanağı.
Yapdığınız tüm işleriniz bir anali ya da rapor halinde ele alabilmeniz.
Mükemmel güvenlik sisteminin olabilmesi. SSL ve PCI uyumlu bir Opencart sitenizi güvenli kılar, aklınız sitenizde olmaz.
Sosyal medya butonları olması ve sosyal medya bağlantıları ile ürünlerinizi kolayca milyonlara duyurabilme olanağı.