Gönderen Konu: WhatsApp'ın Web Versiyonu Kullanıma Sunuldu  (Okunma sayısı 995 defa)

23 Oca 2015, 07:24:17

Çevrimdışı Ata

  • Yönetici
  • *
[solresim]http://i.hizliresim.com/7V1rqY.jpg[/solresim][h1]Popüler mesajlaşma devi WhatsApp, tarayıcı üzerinden kullanılabilecek olan web versiyonunu kullanıma sundu.
600 milyon kullanıcı sayısıyla mesajlaşma konusunda adeta devleşen WhatsApp, şimdi de kullanıcıların merakla beklediği web versiyonunu duyurdu. Buna göre WhatsApp kullanıcıları uygulamayı artık tarayıcı üzerinden de kullanabilecek.
web.whatsapp.com adresi üzerinden kullanılabilecek olan Whatsapp Web, sayfada gösterilen QR kodu aracılığıyla giriş yapılabilecek. Ancak bunun için cihazınızda WhatsApp'ın son sürümünün yüklü olması gerekiyor.[/h1]

[h1]Şimdilik Android, Windows Phone, BlackBerry ve BB10 için kullanıma sunulan WhatsApp, çok yakında iOS işletim sistemine sahip cihazlar için de kullanılabilir olacak.

WhatsApp'ın web versiyonunda mobil uygulamada kullanılabilen hemen hemen tüm işlemler yapılabiliyor. Bunun yanı sıra masaüstü bildirimleri, şarj uyarısı gibi çeşitli özellikler de mevcut.[/h1]

[h1]Eğer telefonunuzun şarjı biterse WhatsApp Web versiyonunda şarjınızın bittiğini gösteren turuncu bir bildirim geliyor. Telefonunuzun şarjı tamamen biterse, WhatsApp'ın web bağlantısı da kesiliyor. Yani web üzerinden WhatsApp kullanabilmek için telefonunuzun da açık olması gerekiyor.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?
web.whatsapp.com adresine gidin.
Karşınıza çıkan QR kodunu çözebilmeniz için cihazınızın işletim sisteminize göre WhatsApp mobil uygulamasının menüsünden WhatsApp Web'i seçin.
Açılan kamerayı web sayfasında gösterilen QR koduna doğrultun ve kodu okutun.
WhatsApp Web telefonunuzla senkronize bir şekilde otomatik olarak açılacaktır. Mesajlaşmaya başlayabilirsiniz.[/h1]
« Son Düzenleme: 23 Oca 2015, 07:27:37 Gönderen: Ata »

23 Oca 2015, 09:38:16
Yanıtla #1

Çevrimdışı cakal

  • Yönetici
  • *
Bunuda yaptilar sonunda demek anlamadiğim telefonun baterisi bitince pc,de kapaniyormu :P

23 Oca 2015, 09:40:25
Yanıtla #2

Çevrimdışı Ata

  • Yönetici
  • *
sabah saba güldürdün bizi erhan hocam aslinda iyi olurdu 8)