Gönderen Konu: HTC ve Amazon işbirliği  (Okunma sayısı 1026 defa)

16 Eki 2013, 19:03:33

Çevrimdışı orhan

  • Kıdemli Üye
  • *
Dünyanın ilk ve en büyük internet alışveriş sitesi Amazon, Kindle e-kitap okuyucularla adım attığı tüketici elektroniği alanında Kindle Fire tabletlerle varlığını sürdürüyor. Şirketin kendi akıllı telefonunu duyuracağı ise uzun bir süredir teknoloji dünyasında konuşulan iddialardan birisi.
Zaman zaman artıp azalan bu iddialar hakkında yeni bir gelişme dünyaca ünlü yayın organı Financial Times tarafından duyuruldu. Gazetenin projeye yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Amazon, Android tabanlı akıllı telefon için HTC ile ortak çalışıyor.
Konu ile ilgili Financial Times’a açıklamalarda bulunan HTC Pazarlama Müdürü Ben Ho, “Biz kendi markamızı inşa etmeye odaklandık ancak diğer teknoloji markaları ve operatörler ile ortak çalışma için açığız” şeklinde konuştu. Buna rağmen iddia edilen Amazon ortaklığı hakkında detay vermedi.
Financial Times’ın kaynakları Amazon’un geliştirme aşamasında üç akıllı telefon üzerine çalıştığı iddiasında. Ayrıca bir başka modelin de daha diğerlerinden daha ileri bir aşamada gelişiminin sürdürüldüğü ifade ediliyor. Bakalım Amazon ve HTC logolu yeni bir akıllı telefonu görebilecek miyiz?