Gönderen Konu: Hızli Klavye Uygulamasi  (Okunma sayısı 794 defa)

15 Ara 2014, 07:37:22

Çevrimiçi Ata

  • Yönetici
  • *

Android cihazlarda uzun süredir kullanılabilen üçüncü parti klavye özelliğinin iOS 8 ile birlikte iPhone ve iPad cihazlara da geldiği görülmüştü. Bu özelliğin aktif olmasının ardından Android’de ünlü klavye uygulamalarından Swype, Swiftkey ve Flesky de kendi uygulamalarını iOS cihazlar için yayınladılar. Yeni duyurulan klavye uygulamasının ise bunların ötesine geçerek En Hızlı Klavye Uygulaması olma yolunda ilerlediğini görebilmek mümkün.

Nintype adlı klavye uygulamasının Yose Widjaja tarafından geliştirildiğini görebilmek mümkün. Bu uygulamanın iPhone ve iPadların çoklu dokunma özelliğinden faydalandığını ve kullanıcılarına en hızlı şekilde yazma deneyimini sunduğu görülüyor. Dakikada 130 kelimeye kadar yazma olanağı sunmakta olan bu uygulamanın 10,50 TL etiket fiyatıyla AppStore’da indirilebilir durumda olduğu görülüyor.

Uygulamanın en kullanışlı özelliklerinden biri büyük ellere sahip olan kullanıcıları da düşünmüş olması. Geniş tuşlara sahip olan uygulamanın farklı boyut ve tema seçeneklerine de sahip olması sayesinde dilediğiniz gibi kişiselleştirebilmeniz de mümkün olacaktır. Üstelik ilk kullanım sırasında nasıl kullanılacağını da öğretiyor olması sayesinde sıkıntı çekmeden rahatlıkla En Hızlı Klavye Uygulaması kullanabilmeniz mümkün olacaktır.

Tanıtım videosuna bakacak olduğunuzda cihazın çok hızlı yazma özelliği sunduğu görülebiliyor. Ancak ilk kullanmaya başladığınızda uygulamanın size videodaki kadar hızlı bir kullanım sunmasını beklemeyin. Sonuçta sizin de bu uygulamaya eliniz alışana kadar bir süre geçecektir. Bu sayede zamanla daha hızlı yazmaya başladığınızı da görebilmeniz mümkün olacaktır.

Her ne kadar kullanır kullanmaz En Hızlı Klavye Uygulaması size çok hızlı bir kullanım vermeyecek olsa da zamanla uygulamaya eliniz alıştığında ve uygulamayı her açıdan anlayıp çözdüğünüz zaman Swype ve Flesky gibi uygulamalara nazaran daha hızlı bir klavye kullanma olanağı sunduğunu görebilmeniz de mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Motorola Moto E'nin Yenisi başlıklı makalemizde Motorola Moto E ve Motorola Moto E'nin Yenisi hakkında bilgiler verilmektedir.