Yukarı Facebook Twitter Google+ Aşağı

Gönderen Konu: Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 Yolu  (Okunma sayısı 1584 defa)

Çevrimdışı EREN.KYGZ

 • Acemi Üye
 • *
 • İleti: 51
 • Beğeni: 16
 • Karma +1/-0
 • Cinsiyet: Bay
 • Torrent-İndirin.org
  • Profili Görüntüle
  • Torrent İndirin | En Yeni ve En Güncel Torrent Paylaşım Forumu
Bloğunuza Trafik Çekmenin 30 Yolu
« : 30 Kas 2012, 19:36:04 »
Bu makalede sizlere anlatılmıştır. Siz de bloğunuza trafik çekmek  istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri uygulamanız tavsiye edilir. Unutmayın  ki trafiği olmayan blog dalsız ağaca benzer. Zengin İçerikler

 1) Güzel İçerikler Yazın: Bloğunuza mutlaka çok güzel içerikler yazın. Özellikle çok araştırmacı olup herkesin yazmadığı yazılar yazın.


 2) Kullanıcı Listeleri Oluşturun:  Bloğunuza üye kazandırmak için bloğunuza üye sistemi koyun. Böylece  sizin bloğunuzla ilgilenen ziyaretçilerinize yeni eklediğiniz makaleleri  eposta adreslerine göndererek bloğunuzun devamlı ziyaretçisi olmasını  sağlayabilirsiniz.


 3) Makalelerinizi Kontrol  Edin: Makalelerinizi yazdıktan sonra imla hataları ve cümle düşüklükleri var mı bir bakın varsa mutlaka bu hataları düzeltin.


 4) Eğlenceli Olun: Bloğunuza yazılar yazarken biraz eğlence katın yani makalelerinizi biraz da konuşma tarzında yazın.


 5) Anketler Ekleyin: Bloğunuza çeşitli anketler ekleyip ziyaretçilerinizin ne istediklerini daha iyi anlayabilirsiniz.


 6) Heyecan Verici Yazı Başlıkları Oluşturun: Ziyaretçilerinizin ilgisini çekmek için çarpıcı başlıklar kullanın.


 7) Yazma Gücünüzü Arttırın: Yazılarınızı güçlendirmek için makalelerinizde İngilizce sınıfında öğrenilen açıklayıcı zarflar ve sıfatlar kullanın.


 8) Cesur Olun: Sadece büyük kaynaklarınızı değil en iyi kaynaklarınızı kullanın. Manşetlerinizde en güzel sözlerinizi kullanın.


 9) Büyük Kitlelere Seslenin: Milyonlarca insanı ilgilendiren konularda uzana bildiğiniz kadar uygun bir şekilde yazılar yazın.


 10) Basit Tutun: Okuyucularınıza anlatmak istediklerinizi okuyucularınızın anlayabileceği basit bir dille anlatın.
Güzel Tasarımlar

 11) Güzel Tasarım: Bloğunuzu güzel bir şekilde tasarlayın. Bloğunuzun tasarımının güzel olması trafiğinizi de etkiler.


 12) Yazılarınızda Resimler Kullanın:  Yüksek kaliteli resimler her zaman insanların ilgisini çeker. Siz de  makalelerinize resimler ekleyerek ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilir  ve bloğunuzun trafiğini arttırabilirsiniz.


 13) Kenar Çubuğunuzu Düzenleyin: Bloğunuzun kenar çubuğunu mutlaka profesyonelce düzenleyin. Profesyonelce düzenlenmeyen blogların trafiği de daha az olur.


 14) Yazılarınızın Altbilgilerini Optimize Edin:  Her makalenizin altına abonelik seçenekleri ve sosyal paylaşım  ikonlarını koyarak yazılarınızın her yere paylaşılmasını sağlayın.


 15) Güzel Fontlar Seçin:  Yazılarınızda güzel fontlar kullanarak okuyucularınızın makalelerinizi  okumasını kolaylaştırın. Güzel ve okunabilir fontlar bloğunuzun  trafiğini de arttırır.


 16) Sayfalarınız Hızlı Yüklensin:  Tüm internet kullanıcıları yavaş yüklenen sayfalardan nefret eder. Bu  yüzden hızlı yüklenen sayfalar yaparsanız bloğunuzun trafiğinin artışına  da katkı sağlamış olursunuz.


 17) Alıntı Mesajlar Kullanın: Kimi  zaman bir makalede tüm konuları yayınlamanız zor olabilir. Bu durumda  makalenizde anlattığınız konuyla ilgili başka yerlerden alıntı yaparak  ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.


 18) Reklamlarınızın Sayısını Azaltın:  Birçok internet kullanıcısı çoğu reklamlarla dolu blogları okumak  istemez. Bu yüzden bloğunuzdaki reklamları azaltarak hem bloğunuzun  hızını arttırabilir hem de okuyucularınızın ilgisini daha fazla  arttırabilirsiniz.


 19) Bloğunuzu Arama Motorları için Optimize edin:  Bloğunuzun seo ayarlarını (başlıklarını, açıklamalarını, anahtar  kelimelerini, resimlerin alt tagını vs.) iyi ayarlayın. Bloğunuzu W3C  standardına uyumlu hale getirmeye çalışın.


 20) Makalelerinizi Birbirine Bağlayın:  Yeni makalelerinizi eski makalelerinize bağlayarak eski makalelerinize  hayat verebilir ve ziyaretçilerinizin tüm makalelere kolaylıkla  ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Komuta Etkisi

 21) Blog Ziyaretçileri:  Yeni ziyaretçilerinizin karşısında işinizde kim olduğunuzu gösteriniz.  Bu yöntem bloğunuza ziyaretçi çekmek için harika bir yoldur.


 22) Yorum ve Epostalarınızı Cevaplayın: Ziyaretçilerinizin yorumlarını ve epostalarını cavaplamaya zaman ayırın. Ziyaretçilerinizle devamlı etkileşimde olun.


 23) Bağ Kurun:  Ziyaretçilerinizle aranızda bağ kurun. Ziyaretçilerinizle bağ kurmanın  anahtarı onlarla tweetler, linkler vb. aracılığıyla ilgilenmektir.


 24) Pozitif ve Samimi Olun:  İnsanlara karşı ifadelerinizde her zaman pozitif ve samimi olun. Bu  şekilde ziyaretçilerinizin size karşı bir güven oluşturabilirsiniz.


 25) Kişilik Paylaşın: Makalelerinizi konuşma tarzında sunarak ziyaretçilerinize ilham verin.


 26) Diğer Blog Yorumları: Bazen insanlar bloğunuzun dışında size ulaşmak ve sizi bu dünyada işaretlemek isterler.


 27) Güvenirliliğe Odaklanın:  İnsanlara karşı her zaman dürüst olun. Dürüstlüğünüzü işinizde  gösteriniz. Unutmayın ki ziyaretçilerinizin her zaman dürüst insanlardan  haberi olur.   


 28) Sosyal Medyada Konuşmalara Katılın:  İsminizi sosyal medyada tam olarak kullanın. Sosyal olun. Sosyal  medyada insanların konuşmalarına katılın ve yeni insanlarla tanışın.


 29) Diğerlerine Odaklanın: İnsanların ilgisini çekmek için önce kendinizi başkalarının yerine koyun.


 30) Gerçek Adınızı Kullanın: Bloğunuzu markalaştırmak için acele etmeyin. Marka, insanların faaliyetleri ne olursa olsun sitenize akın etmesidir.
« Son Düzenleme: 12 Ara 2012, 12:05:30 Gönderen: orhan »