Gönderen Konu: Blogger Seo Ayarları Düzenleme  (Okunma sayısı 853 defa)

02 Eyl 2015, 15:37:04

Çevrimdışı cakal

  • Yönetici
  • *

Blogger Kullanıcılarıda diğer bütün kullanıcılar gibi seo ayarlarını doğru yapmak ister. Çoğu kaynakta pek çok yazı var bununla alakalı ama en iyisi hangisi? blogger seo ayarları nasıl olmalı ki? aslında çok fazla seçenecek yok bununla ilgili, zaten yapılacaklar belli fakat bazı detaylar var avantaj sağlayabilecek.

1) Meta Tag Ekleyin

Arama motorlarına sitenizin neleri kapsadığını bildirmek için meta tagları ekleyin. meta taglar en önemli seo kriterlerinden biridir.

      a)blogger hesabınıza giriş yapın.
      b)Şablon → Html’yi Düzenle.
      c)Ctrl+F yaparak aşağıdaki satırı aratın
Kod: [Seç]
<b:include data='blog' name='all-head-content'/>Daha sonra bulduğunuz bu satırın altına aşağıdaki satırları ekelyin ve açıklamanızı buraya ekleyin kısmına sitenizle ilgili açıklama ekleyin.
Kod: [Seç]
<meta content='Açıklamanızı buraya ekleyin' name='description'/>Ardından hemen altına aşağıdaki satırlayı ekleyin ve anahtar kelimeleri buraya ekleyin kısmına siteniz için anahtar kelimeler ekleyin
Kod: [Seç]
<meta content='Anahtar kelimeleri buraya ekleyin' name='keywords'/>Bu işlemlerin sonucunda sitenize anahtar kelimeler ve açıklama eklemiş olacaksınız yani sitenizin neleri kapsadığını arama motorlarına belirteceksiniz ve doğal olarak seo olarak  çok olumlu bir durumdur.
Blogger yayınlarında etiketler kısmı vardır fakat indexlenme çünkü default olarak ayarlanan robots.txt dosyası bu kısmı engeller, bu durum için ufak bir ayar yapacağız.

a)Blogger Paneli
b)Ayarlar→Arama tercihleri→özel robots.txt kısmından eveti seçerek kutucukda ki satırları silin ve şunları ekleyin;

Alıntı
User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:
User-agent: *
Allow: /
Sitemap: http://www.blogadi.blogspot.com/feeds/posts/default?orderby=UPDATED
Bu işlemler sonucunda etiketler indexlenecektir ve konu başına alakalı index sayısı artacaktır.
« Son Düzenleme: 20 Eyl 2015, 19:05:59 Gönderen: Ata »