Gönderen Konu: Google Ddos Koruma Hizmeti?  (Okunma sayısı 15758 defa)

Çevrimiçi cakal

  • Vip Üye
  • Trade Sayısı: (0)
  • *
  • İleti: 90
  • Karma +1/-0
  • Cinsiyet: Bay
    • Profili Görüntüle
Google Ddos Koruma Hizmeti?
« : 05 Tem 2015, 20:24:21 »

Proje Shield şuanda test aşamasında ve başlangıç olarak sitenizi göndererek sizin içinde bir açılış süprizi yapmalarını sağlayabilirsiniz. Proje shild DDoS koruma hizmetinden yararlanmak için bu sayfaya girerek sitenizi gönderin. Kısa bir süre sonra proje aktif olarak, test, beta, alfa gibi dönemlere girdiğinde sizede bu konuda bilgi gelecek ve bu hizmetden ilk yararlananlar arasında yer alacaksınız.

Proje Shield Nasıl çalışacak?

Sistem hostunuzu yada dosyalarınızı taşımadan çalışacak, bir nevi cloudflare.com daki gibi, NS ler üzerinden koruma sağlayacak. Test için kabul edilirseniz size gönderilen yönergeler ile 10 dakika içerisinde koruma hizmeti için ayarlarınızı yapabileceksiniz. Bu sitenizin NS ayarlarını değiştirmek kadar basit bir işlem ile yapılacak. Belki daha iyi kullanım için websunucusu içinde önerilerde bulunabilirler, gözlerinizi dört açın.

Proje Shield Kimler katılabilir ?

Bu kısmı sizi biraz üzebilir, çünkü katılabilecek site türleri kısıtlı. Proje Shield için katılabilecek siteler: Haber, İnsan hakları ve seçimlerle ilgili içerikleri bulunan siteler katılabilir ve bu yönde hizmet veriyor olması gerekli. Bunun dışındaki siteler şuanda kabul edilmiyor. Ancak test aşamasında belki kabul edilebilir, garantisi yok.

Proje Shield DDoS saldırılarından kurtulmak için garanti verir mi ?

Her ne kadar yetkililer garanti vermiyoruz deselerde bu hizmetin google alt yapısı ile yapılıyor olması az da olsa korumanın seviyesini ve ciddiyetini anlatıyor. Sonuç itibarı ile google bu hizmeti verirken hem bir kesimi koruma altına alıyor, hemde saldırıları analiz etme ve ilerleyen dönemlerde tehlikeler ile ilgili bilgi toplamış oluyor.

Proje Shield Ücretli mi?

Şuanda test aşamasında olduğu için, dahil olan siteler ücretsiz bu hizmetden yararlanabilecekler.
« Son Düzenleme: 05 Tem 2015, 20:26:39 Gönderen: cakal »