Gönderen Konu: Forumlar Icin Seo Önerileri  (Okunma sayısı 1305 defa)

30 Nis 2015, 13:17:52

Çevrimdışı Ata

  • Yönetici
  • *
Öncelikle tekrar merhabalar günümüz gelişen arama motoru algoritmaları nedeniyle birazdan size anlatacaklarımın çok önemi kalmadı, artık arama motorları sıralama sonuçlarında bunlara dikkat etmiyor gibi yazılar okuduğunuzu farz ediyorum. Ancak ben her ne olursa olsun yine de işin sağlam temelli olması gerektiğini düşünenlerdenim.

Aşağıda yeni başlayanlar için basit olarak forumlarınızın ilk temellerini atarken yapmamız gerekenlere yer verdim bir sonraki yazımda da forum içeriğinizi hazırlarken, konu açarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağım.

Forum Sitemizin Adı

Sıfırdan başlayacakların dikkat etmesi gereken bir konu. Artık internet hayatımızın her anında bizimle ve milyonlarca site var bu yüzden farklı olmanın yanında hedef kitlemize yönelik bir isim bir marka şart. Forum ismimizi seçerken alakasız kelimeler seçmek yerine hedefimize yönelik bir isim belirleyerek bu işe başlamak en doğrusu.

Title Yazısı - Forum Başlığı

Title arama motorlarına siteniz hakkında bilgi verir. Title hem arama motorlarının hem de kullanıcıların ilgisini çekmenizi sağlayacak ilk görüş, ilk bakışma anıdır bu yüzden çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus title ile sitenizin içeriğinin uyumudur.

SEO çalışması yaparken forum başlığınız,
Özgün
Kelime tekrarlarından uzak
Forumunuzla ilgili
Kısa

olmalıdır. Tercihen forum başlığınızın uzunluğu 70 karakteri geçmemelidir.

Örnek: webtiryak - Resmi Türkçe Destek Sitesi

Meta Description - Açıklama Metni

Açıklama metinleri arama motorlarında görünürlülüğü iyileştirmek amaçlı site içerisine yerleştirilmiş " Meta Description Tag' " idir. Açıklama metni yazarken 160 karakteri geçmemeye çalışmalısınız çünkü 160 karakterden fazlası arama motorları tarafından spam olarak algılanır. Açıklama metniniz de kısa, özgün ve forumunuzun içeriğiyle alakalı olmalıdır.

Örnek: webtiryak forum sistemi için Eklenti, Tema, Modifikasyon ve Türkçe dil desteği veren en büyük Resmi Türkçe Destek Sitesi

Forum Siteniz için Meta Keywords - Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler seçerken de en dikkat etmeniz gereken konuların başında yine özgünlük ve sitenizin içeriği ile aynı olması gerektiğidir. Anahtar kelimeleriniz 260 karakteri geçmemelidir. Anahtar kelimeleriniz arasında virgül kullanmayı ve fazlasının arama motorları tarafından spam şüphesi uyandırabileceğini unutmayın.

Örnek: webtiryak, webtiryak türkiye, webtiryak destek, plugin, eklenti, tema, yardım, türkçe

Buraya kadar ki bölümü forumunuzun genel ayarları kısmından düzenleyip sitenizi arama motorları için uygun hala getirebilirsiniz.

24 Eyl 2016, 21:23:20
Yanıtla #1

Çevrimdışı seo

  • Yeni Üye
  • *
Anahtar kelimelerin (Meta Keywords) Google gözünde artık bir önem teşkil etmediği tartışılan bir konu olsa da Yandex ve Bing halen bu kelimeleri önemsemektedir.
Türkiye'nin SEO Danışmanı SeoveSEO.net Ekibiyle Her Zaman Bir Adım Önde Olun!
 İlk Sayfa Garantili SEO Çalışması İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz..

28 Eyl 2016, 23:27:15
Yanıtla #2

Çevrimdışı kurumsalseo

  • Yeni Üye
  • *
Anahtar kelimeler hakkında size katılıyorum.
Kurumsal SEO Danışmanlığı hakkında detaylı bilgi almak için Kurumsal SEO Danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilir
Kurumsal SEO hakkında yazılmış makaleleri okuyabilirsiniz.